جابری انصاری: دستاوردهای مثبت همکاری منطقه ای ایران و روسیه در حال گسترش است

جابری انصاری: دستاوردهای مثبت همکاری منطقه ای ایران و روسیه در حال گسترش است

سیب موز: جابری انصاری: دستاوردهای مثبت همکاری منطقه ای ایران و روسیه در حال گسترش است

سیب موز مسکو - ایرنا - حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران در نشست با رشتنیکوف رئیس مرکز مطالعات راهبردی روسیه (ریسی) گفت: همکاری های تاثیرگذار و ثبات ساز منطقه ای تهران و مسکو در حال گسترش است.

به گزارش ایرنا، جابری انصاری که در راس یک هیات سیاسی برای مذاکره با همتای روسی خود در باره اوضاع سوریه و منطقه در مسکو بسر می برد، با رشتنیکوف دیدار و در باره زمینه های روابط دوجانبه و منطقه ای ایران و روسیه و همچنین همکاری ها با این موسسه مذاکره کرد.

بنا به اعلام روز چهارشنبه بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، جابری انصاری در این نشست گفت: آثار مثبت همکاری میان ایران و روسیه در سطح منطقه هر روز روز نمایان تر می شود و این روابط در ابعاد مختلف رو به گسترش است.

به گزارش سیب موز وی مرحله کنونی را فرصتی تاریخی برای دو کشور دانست و با اشاره به دیدگاه راهبردی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نسبت به تحولات منطقه ای، گفت: در تهران اراده قطعی برای گسترش فراگیر روابط با مسکو وجود دارد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه همچنین تاکید کرد که زمینه های فراوانی برای افزایش همکاری های دوجانبه و منطقه ای بین روسیه و ایران به عنوان دو کشور تاثیرگذار در عرصه بین المللی وجود دارد.

رشتنیکوف نیز در این دیدار با ارزشمند خواندن همگرایی های منطقه ای تهران و مسکو، گفت: ایران و روسیه از اشتراک های زیادی برخوردارند و با گسترش همکاری ها می توانند فرصت های بسیار زیادی را به نفع دو کشور و ملت های منطقه فراهم کنند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی روسیه همچنین خواستار گسترش همکاری های پژوهشی و مطالعاتی با طرف های ایرانی در عرصه های مختلف از جمله فرصت سنجی توسعه روابط دوجانبه و درباره مسائل منطقه ای شد.

براساس برنامه اعلام شده، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه امروز در دیدار با میخائیل بوگدانف همتای روس خود، درباره آخرین تحولات سوریه به ویژه پس از برقراری آتش بس مذاکره می کند.

به گزارش ایرنا، در دیدار جابری انصاری با بوگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه، مسائل مختلف منطقه ای نیز بررسی می شود.