عضو ارشد کنگره آمریکا: تحریم های سخت علیه ایران، روسیه و سوریه اعمال شود

عضو ارشد کنگره آمریکا: تحریم های سخت علیه ایران، روسیه و سوریه اعمال شود

سیب موز: عضو ارشد کنگره آمریکا: تحریم های سخت علیه ایران، روسیه و سوریه اعمال شود

سیب موز رئیس کمیته امور روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ضمن بعید دانستن موفقیت توافق اخیر واشنگتن و مسکو درباره سوریه، بر لزوم اعمال تحریم های سخت ضد دمشق، ایران و روسیه تاکید کرد.

به گزارش فارس، در حالی که وزرای خارجه آمریکا و روسیه از توافق در سوریه خبر داده اند، یک عضو ارشد جمهوریخواه کنگره آمریکا بر لزوم اعمال تحریم های سخت ضد دمشق و حامیان اصلی آن تاکید دارد.

وزرای خارجه آمریکا و روسیه بامداد روز شنبه (دیروز) از توافقی دوجانبه برای «بازگرداندن صلح» به سوریه خبر دادند.

به گزارش سیب موز به گفته جان کری، توافق جدید برای آتش بس سراسری در سوریه از دوشنبه شب، 12 سپتامبر همزمان با عید قربان آغاز خواهد شد (جزئیات بیشتر).

عضو ارشد جمهوریخواه کنگره آمریکا که همواره از مخالفان مواضع سیاست خارجی دولت باراک اوباما در قبال سوریه، ایران و منطقه بوده است، در واکنش به اعلام توافق جدید در سوریه، بیانیه صادر کرد.

رئیس کمیته امور روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در این بیانیه، موفقیت و توفیق توافق اخیر اعلام شده توسط کری و لاوروف را «نامحتمل» و «بعید» خوانده است.

«اد رویس» با تاکید بر اینکه «از همان ابتدا، هدف پوتین تقویت رژیم اسد بوده است»، عصبانیت خود را از حمایت ایران و حزب الله لبنان از دولت سوریه ابراز کرده است.

عضو ارشد کنگره آمریکا تصریح کرد: «با توجه به امن تر شدن اسد، باید توافق اخیر را تلاش روسیه برای کسب اطلاعات درباره شیوه انجام عملیات توسط ارتش آمریکا ارزیابی کرد. این موضوع، قطعا مورد نگرانی وزیر دفاع ما است».

رویس افزود: «با توجه به بعید بودن موفقیت (توافق اخیر)، من قطعا درصدد تصویب یک طرح تقنینی فراحزبی برای قطع دستیابی رژیم اسد به منابع خواهم بود. این طرح تحریم های تازه شدیدی علیه نقض حقوق بشر در سوریه و  همچنین کسانی که به فجایع رژیم کمک می کنند از قبیل ایران و روسیه، اعمال خواهد کرد».