امیرآبادی: حامی اصلی تروریسم صلاحیت اداره حج را ندارد

امیرآبادی: حامی اصلی تروریسم صلاحیت اداره حج را ندارد

سیب موز: امیرآبادی: حامی اصلی تروریسم صلاحیت اداره حج را ندارد

سیب موز عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کشوری که حامی اصلی تروریسم و افراطی گری و ایجاد اختلاف در امت اسلام است صلاحیت اداره فریضه وحدت آخرین حج را ندارد.

احمد امیرآبادی فرهانی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه سازمان همکاری های اسلامی در مورد اداره حج کوتاهی می کند گفت: این سازمان برخی از مسئولیت های اداره حج و اعطای سهمیه به کشورها را بر عهده دارد اما همواره این تصمیمات را تحت نفوذ رژیم سعودی اتخاد کرده و وابستگی سیاسی و اقتصادی این نهاد به سعود ها در همه تصمیماتش قابل مشاهده است.

وی افزود: در مورد فاجعه منا آنچه که به اندازه اصل فاجعه تاسف برانگیز بود عملکرد غیر مستقل و ذلت بار کشورهای اسلامی در مقابل کشتار حجاجشان بود و تنها کشوری که مستقل عمل کرد جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش سیب موز نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه عربستان با هزینه های سرسام آور به دنبال پیشبرد اهداف خود در جهان است گفت: وابستگی همه سازمان های بین المللی و حقوق بشر به دلارهای سعودی مانع از واکنش مطلوب آنها به فجایعی می شود که سعودی ها عامل آن هستند و فاجعه منا یا حمله به یمن و سایر اقدامات خلاف حقوق بشر سعودی ها هیچ گاه از سوی سازمان های بین المللی اهمیتی نداشته است.

وی تاکید کرد: حتما باید برای اداره حج فکر جدی شود و عربستان بارها نشان داده صلاحیت این کار را ندارد، اما امیدی هم به کشورهای واسطه عربی و اسلامی نیست و باید امت ها با بیداری بیشتر حکومت ها را مجبور به واکنش کنند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خاطر نشان کرد: برای استکبار و ایادی اش در منطقه مهمترین موضوع امنیت رژیم صهیونیستی است و هر کشوری که این امنیت را حفظ کند اجازه هر اقدامی را در دنیا دارد و سعودی ها هم بارها نشان داده اند کشور خوبی برای تامین امنیت صهیونیست ها هستند اما اقدامات آل سعود به زودی با بیداری و هوشیاری امت اسلامی خنثی خواهد شد و به زودی شاهد سقوط این حکومت دیکتاتور به ظاهر اسلامی خواهیم بود.