توزیع کتب درسی دانش آموزان متوسطه دوم از امروز در کتابفروشی ها

توزیع کتب درسی دانش آموزان متوسطه دوم از امروز در کتابفروشی ها

سیب موز: توزیع کتب درسی دانش آموزان متوسطه دوم از امروز در کتابفروشی ها

سیب موز رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از توزیع کتب درسی متوسطه دوم و پایه دهم از امروز در کتابفروشی ها خبر داد و گفت: کتب ابتدایی و پیش دانشگاهی نیز در مدارس و همزمان با آغاز سال تحصیلی در میان دانش آموزان توزیع خواهند شد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان در همایش توجیهی برنامه پروژه ملی مهر گفت: این تحربیات سالانه باید هم افزایی داشته باشد و از آنچه سال گذشته به دست آمد نباید غفلت کنیم.

وی افزود: باید به همه ابعاد در ارزیابی ها توجه کرد. اگر به یک فاکتور بپردازیم و از بخش های دیگر غفلت کنیم شکل و شمایل کاریکاتوری از آموزش و پرورش ارائه می دهیم.

به گزارش سیب موز رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به تغییر محتوای آموزشی پایه دهم گفت: امسال عناوین کتب و محتواهای آموزشی پایه دهم افزایش یافت و 140 عنوان کتاب مشمول تغییر شد، همچنین راهنمای معلم تولید شد و پیوست های آموزشی تدارک دیدیم.

محمدیان افزود: توزیع کتابهای درسی دوره اول متوسطه از 15 شهریور آغاز شده و کتب دوره دوم متوسطه و پایه دهم نیز از امروز در کتابفروشی ها ارائه شده و واحد بازرسی سازمان پیگیر توزیع مرتب آن در استانهاست.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه کتب دوره ابتدایی و فنی و حرفه ای نیز در مدارس توزیع خواهد شد، در پاسخ به پرسشی پیرامون علت طراحی و ارائه کتب کمک آموزشی همزمان با توزیع کتب اظهار کرد: از سه ماه گذشته کتب را برای نظرسنجی و اعتبار بخشی بر روی سایت بارگذاری کردیم و در دسترس همگان بوده است البته تا روز آخر احتمال تغییر و اصلاح در محتوا وجود دارد و اگر کسی کمک آموزشی طراحی کرده از محتوای سامانه استفاده کرده است.

وی ادامه داد: امسال برنامه پایه دهم بر اساس جدول مصوب دروس است و ساعات پیش دانشگاهی و سوم متوسطه همانند گذشته است.

وی درباره توزیع کتب فنی و حرفه ای نیز، گفت: دروس فنی برخی در نیمه اول و برخی نیمه دوم سال ارائه می شود، کتب فنی و حرفه ای که نیمه دوم ارائه می شود در ابتدای سال تحویل دانش آموزان نمی شوند و تا نیمه دوم سال از زیر چاپ در می آیند.