وزارت کشور: داعش در دو سه ماه اخیر تلاش های زیادی برای ایجاد ناامنی در ایران داشته است

وزارت کشور: داعش در دو سه ماه اخیر تلاش های زیادی برای ایجاد ناامنی در ایران د

سیب موز: وزارت کشور: داعش در دو سه ماه اخیر تلاش های زیادی برای ایجاد ناامنی در ایران داشته است

سیب موز اینکه از هر 100 ازدواج 30 مورد به طلاق منجر می شود و آیا اینکه در گوشه و کنار، همسایگی و یا محل کار ما افراد گرفتار به اعتیاد وجود دارند، مواردی هستند که نمی توان به سادگی از کنار آنها عبور کرد.

قائم مقام وزیر کشور در جمع فرمانداران و بخشداران استان قزوین تاکید کرد: داعش در دو سه ماه اخیر تلاش های زیادی را برای ایجاد ناامنی در داخل کشور داشته است که با هوشیاری نیروهای امنیتی و انتظامی همگی خنثی شده اند.

به گزارش ایلنا، محمدحسین مقیمی در نشست با استاندار، فرمانداران و بخشداران قزوین یاد و خاطره شهدای فاجعه منا را گرامی داشت و افزود: امسال با محدودیت های اعمال شده از سوی عربستان هموطنان از انجام یکی از واجبات دینی بازماندند.

به گزارش سیب موز وی اظهار امیدواری کرد شرایطی فراهم شود تا به زودی حجاج کشورمان با عزت و احترام کامل در مراسم معنوی حج حضور پیدا کنند.

قائم مقام وزیر کشور در ادامه به تشریح اولویت های وزارت کشور که باید مورد توجه استانداران، فرمانداران و بخشداران قرار بگیرد اشاره کرد و گفت: توجه بیشتر به مسائل امنیتی یکی از این موارد است.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب امنیتی برخی کشورهای همسایه و منطقه و تلاش های صورت گرفته برای ایجاد ناامنی توسط گروه های تروریستی در ایران، افزود: داعش در دو سه ماه اخیر تلاش های زیادی را برای ایجاد ناامنی در داخل کشور داشته است که با هوشیاری نیروهای امنیتی و انتظامی همگی خنثی شده اند.

مقیمی، تلاش برای کاهش آسیب های اجتماعی را از دیگر اولویت های وزارت کشور که باید مورد توجه استانداران، فرمانداران و بخشداران قرار بگیرد، عنوان کرد و گفت: در این حوزه با مشکلات زیاد و جدی مواجه هستیم و آمارهای مرتبط با طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی و بیکاری و امورغیراخلاقی همچون تهمت و دروغ زیبنده نظام ما نیست.

وی از نمایندگان عالی دولت در استان ها، شهرستان ها و بخش ها خواست تا وقت بیشتری را صرف برنامه ریزی برای کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه استحفاظی محل خدمت خود کنند.

قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه نمی توان وضعیت اجتماعی جامعه را پنهان کنیم، اظهار کرد: اینکه از هر 100 ازدواج 30 مورد به طلاق منجر می شود و آیا اینکه در گوشه و کنار، همسایگی و یا محل کار ما افراد گرفتار به اعتیاد وجود دارند، مواردی هستند که نمی توان به سادگی از کنار آنها عبور کرد.

مقیمی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری برای کاهش و رفع آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: دولت در این رابطه مسئولیت دارد و در این بخش باید شاهد اقدام های اثرگذار باشیم.

این مقام مسئول توجه به اقتصاد از جمله تلاش برای ارتقای وضعیت معیشتی مردم را از دیگر اولویت های مورد توجه وزارت کشور که باید در دستور کار استانداران، فرمانداران و بخشداران قرار بگیرد، عنوان کرد و گفت: در همین رابطه فعالیت های خوبی از جانب دولت انجام شده که کاهش نرخ تورم از 44 به 8.5 درصد و همچنین تغییر نرخ منفی رشد اقتصادی 6.8 درصد به مثبت 4.4 از جمله آنها است.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان عالی دولت در مناطق باید شرایط لازم را به منظور جذب سرمایه گذاران و خروج از رکود فراهم کنند، افزود: برای تحقق این مهم مدیران باید از توانمندی و کارآمدی لازم برخوردار باشند.

مقیمی اضافه کرد: تلاش برای فعال سازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل و تکمیل واحدهای نیمه تمام نیز باید مورد توجه استانداران، فرمانداران و بخشداران قرار بگیرد.

وی در ادامه تلاش برای پیشبرد سیاست های اقتصادی مقاومتی را از مهم ترین برنامه ها و سیاست هایی که باید در دستور کار نمایندگان دولت در مناطق قرار بگیرد، عنوان کرد و گفت: باید به گونه ای اقتصاد خود را مقاوم سازیم که در برابر فشارها و تهدیدهای دشمنان آسیب نبیند و تحت تاثیر نوسان های مربوط به قیمت نفت قرار نگیرد.

قائم مقام وزیر کشور خاطرنشان کرد: اقتصاد خود را باید به گونه ای اداره کنیم که درآمدهای نفتی تنها صرف سرمایه گذاری و توسعه زیرساخت ها شده و به اموری چون هزینه های جاری و پرداخت حقوق کارکنان دولت اختصاص پیدا نکند.

وی، تکریم ارباب رجوع و جلب رضایت مردم را از دیگر اولویت هایی که باید مورد توجه استانداران، فرمانداران و بخشداران باشد عنوان کرد و گفت: مردم انتظار دارند مدیران قانون را به خوبی اجرا کرده، کار آنها را به موقع مورد رسیدگی قرار داده و در کارهای خود به عدالت توجه کنند.

مقیمی اظهار کرد: مدیران در هر زمان نیز که امکان انجام کاری به لحاظ قانونی وجود ندارد باید آنرا با مردم و ارباب رجوع در میان بگذارند و آنان را بیهوده منتظر و امیدوار نسازند در غیر این صورت دچار خطا شده اند.

وی در ادامه با اشاره به پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، اظهار کرد: مدیران وزارت کشور در این حوزه باید به سه اصل شامل بی طرف بودن، اجرای مر قانون و صیانت از آرای مردم بعنوان حق الناس توجه داشته باشند.

این مسئول وزارت کشور با بیان اینکه در آخرین انتخابات برگزار شده از بین ده ها هزار نشست و سخنرانی تنها 4 یا 5 مورد بهم خورد و تشکیل نشد، افزود: برگزاری مطلوب این انتخابات موجب شد تا از سوی گروه ها و جریان های مختلف کم ترین ایراد به وزارت کشور وارد شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: انتخابات سال آینده نیز با تلاش مجریان برگزاری در کمال نظم و آرامش و با کم ترین مشکل و با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود.