سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف

سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف

سیب موز: سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف

سیب موز: سعید معروف یکی از بهترین والیبالیست های تیم ملی ایران است که وی در 28 مهر سال 1364 و زاده ارومیه است. سعید معروف هم اکنون کاپیتان تیم ملی والیبال بزرگسالان است و لقب بهترین پاسور آسیا را از آن خود کرده است. در این پست شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف به همراه تعدادی از جدیدترین تصاویر این ورزشکار ایرانی گردآوری شده است.

سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف 2

به گزارش سیب موز: سعید معروف، بهترین پاسور رقابت‎های والیبال انتخابی جهانی 2010 و 2012 ایتالیا را به خود اختصاص داد، کمیته Vis مسابقات انتخابی المپیک در توکیو ژاپن در پایان رقابت ها به عنوان بهترین پاسور انتخاب شد و در مسابقات قهرمانی والیبال مردان آسیا 2013 به عنوان باارزش ترین بازیکن اتنخاب شد. سعید معروف، محمد موسوی و شهرام محمودی که هر سه بازیکنان متین ورامین هستند ، به ترتیب به عنوان گران ترین بازیکنان لیگ والیبال معرفی می شوند. می گویند برای این 3 نفر در مجموع نزدیک به 2 میلیارد تومان هزینه شده. سعید مبلغی بیش از 700 میلیون گرفته، محمد 50 میلیون کمتر از او و شهرام هم 50 میلیون کمتر از محمد.

سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف 3

سعید معروف والیبال را از تیم مقاومت ارومیه شروع کرد و سابقه بازی در تیم های پگاه، صنام، گنبد، سایپا، داماش، کاله و شهرداری ارومیه و متین ورامین را دارد. سعید معروف ،درسال 1380 وارد تیم ملی نوجوانان و سال 1384 هم رسماً عضو تیم ملی بزرگسالان شد. پس از عدم دعوت علیرضا نادی توسط خولیو ولاسکو سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران شد.

28 نکته جالب از زندگی میر سعید معروف

1 – بدترین خاطرات ورزشی سعید معروف مصدومیت شدید از ناحیه ی مچ پا در بازی های جوانان جهان و 24 ساعت تب 40 درجه در مسابقات جام باشگاه آسیا با تیم پیکان می باشد.

2 – الگوی خاصی در ورزش ندارد ولی همواره علی دایی را به عنوان یک ورزشکار تحسین می نماید.

3 – میر سعید معروف در بین سفر هایی که به کشور های خارجی داشته است، سفر به فیلیپین را هیچ گاه فراموش نمی کند! چرا که در آن سفر همه چیز از جمله بیماری و … وحتی قایق سواری را نیز تجربه نموده است.

4 – سعید معروف در باره ی سبک ویژه پنجه اش می گوید که هر چه هست، حاصل تمرین و تلاش می باشد و ازکسی الگو نگرفته است.

5 – در زندگی اش برای اهدافش حداکثر تعیین نمی نماید.

6 – میر سعید معروف تلاش میکند که وارد هر کاری که می شود بهترین باشد.

7 – سعید معروف گاهی هم آشپزی می کند.

8 – سعید معروف اوقات فراغت کمی دار اما اگر وقت کند یا به شنا می پردازد و یا وقتش را با خانواده می گذراند.

9 – خیلی اهل سینما رفتن نیست ولی برنامه های تلوزیونی و به طور ویژه برنامه های ورزشی را نگاه می کند.

10 – یکی از آرزو های میر سعید معروف زیارت خانه ی خدا می باشد.

سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف 4

11 – دوپینگ سعید معروف در ورزش توکل به خداوند است، البته به بیان خودش تلاش می کند همواره قبل از مسابقه، اگر شده حتی چند ثانیه با مادرش صحبت کند تا انرژی بگیرد. به گفته ی خودش صدای مادرش به او آرامش و انرژی می دهد.

12 – سعید معروف یک خواهر مهربان و یک خواهر زاده کوچک دارد.

13 – خانواده دوست است و تلاش می کند بیشتر وقتش را با خانواده بگذراند.

14 – اخلاق میر سعید معروف خیلی خاص است. فوق العاده مغرور و خودشیفته می باشد! اما در مجموع با معرفت است.

15 – میر سعید معروف به موسیقی خیلی علاقه دارد و اگر بتواند می خواهد یک ساز ایرانی یاد بگیرد.

16 – میر سعید معروف فوتبال ایرانی را زیاد نگاه نمی کند اما فوتبال اروپایی ها را از دست نمی دهد و معتقد است تماشا کردن فوتبال جذاب تر از بقیه رشته های ورزش است!

17 – طرفدار بارسلونای اسپانیا می باشد.

18 – با خانواده اش در یک خانه نقلی در آمل زندگی می کند.

19 – آرایشگاه میر سعید معروف در سعادت آباد است. تلاش می کند همواره موهایش را شیک و مردانه بزند.

20 – غذای بیرون از خانه زیاد می خورد. مشتری ثابت رستوران نزدیک خانه شان است.

21 – سعید معروف غذای های ایرانی را دوست دارد. بیشتر از همه به آش رشته و قورمه سبزی مادرش علاقه دارد.

22 – با این که سرش شلوغ است اما کتاب زیاد می خواند. تقریبا سالی 6 کتاب و آخرین کتابی که سعید معروف خوانده است، “مردی بالای صلیب” (اثر میکائیل والتری) بوده است.

23 – میر سعید معروف از تجملات بیزار است اما به ساعتش بسیار زیاد اهمیت می دهد و همواره می گوید مرد ها باید ساعت مچی شیک دستشان کنند.

24 – مارک ساعت میر سعید معروف ورساچه است و هر چند سال یک بار ساعت می خرد.

25 – کفش های سعید معروف حتما باید اورجینال باشند. او کفش هایش را در سفر به ژاپن می خرد.

26 – در مجموع می توان گفت سعید معروف آدم مارک بازی است!

27 – دست فرمونش اصلا خوب نیست! چند سال پیش یک تصادف بد.

28 – پلی استیپن خیلی بازی می کند و با بارسلونا همه تیم های اروپایی را شکست داده است.

سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف 5

افتخارات ورزشی سعید معروف

ملی

– مدال طلا قهرمانی والیبال آسیا 2013

-مدال نقره قهرمانی والیبال آسیا 2009

-مدال نقره بازی های آسیایی 2010

-مدال طلا جام کنفدراسیون والیبال آسیا 2010

-مدال طلا جام کنفدراسیون والیبال آسیاا 2008

-مدال نقره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا 2003

-مدال برنز قهرمانی جوانان جهان 2003

باشگاهی

– قهرمانی قهرمانی باشگاه های آسیا 2014 با متین -قهرمانی قهرمانی باشگاه های آسیا 2008

-قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران 1392 با متین

-قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران 1390 با کاله

-قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران 1383 با صنام فردی

– باارزش ترین بازیکن قهرمانی والیبال آسیا 2013

-بهترین پاسور قهرمانی والیبال آسیا 2013

– حضور در لیگ جهانی والیبال 2013

-بهترین پاسور مسابقات انتخابی المپیک 2012

-بهترین پاسور مسابقات والیبال کاپ آسیا 2010

– محبوب ترین بازیکن قهرمانی والیبال آسیا 2009

-بهترین پاسور مسابقات انتخابی المپیک 2008

سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف 6

فعالیت در رشته های دیگر

سعید معروف در رشته های زیادی سرک کشیده و در برخی از آنها مقام هم آورده است. نفر سوم دوی صحرا نوردی آذربایجان، قهرمانی بسکتبال و سومی در هندبال مدارس حاصل فعالیت وی در سایر رشته ها است. با پاس های دقیق و حساب شده اش مهاجمان را به خوبی راه می اندازد. آرزوی هر مهاجمی در والیبال این است که یک توپ شسته و رفته تحویل بگیرد و امتیاز تحویل دهد.

چنین چیزی را سعید معروف می تواند برای مهاجمان مهیا کند؛ یک پاس بی نقص که چند ثانیه بعدتر تبدیل به یک امتیاز باارزش می شود.

شروع

والیبال را در شهرش یعنی ارومیه شروع کرد. در ارومیه مردم عاشق والیبال هستند و باشگاه های بسیاری در زمینه والیبال فعالیت می کنند. او در یکی- دو تیم ارومیه ای بازی کرد و سپس به تیم صنام تهران آمد و توانست برای نخستین بار عنوان قهرمانی را به دست آورد.

سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف 7

زنیت

اواخر سال 2014 میلادی بود که پیشنهاد خوب زنیت به سعید معروف رسید. سعید در باشگاه شهرداری ارومیه بازی می کرد و برای گرفتن رضایتنامه با مسئولان تیم مذاکراتی را انجام داد و در نهایت توانست به پیشنهاد یک میلیون یورویی زنیت کازان پاسخ مثبت بدهد. قرارداد معروف با اعلام مسئولان باشگاه زنیت کازان در روز بیست و هشتم دسامبر 2014 نهایی شد و او به صورت رسمی به تیم والیبال زنیت کازان روسیه پیوست.

سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف 8

موفقیت با کازان

سعید معروف در اولین سال حضورش در تیم کازان عملکرد بسیار خوبی داشت. او و هم تیمی هایش توانستند با اقتدار به مقام قهرمانی لیگ قهرمانان والیبال اروپا در فصل 15-2014 دست یابند.

سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف 9

سفیر آب

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان به عنوان سفیر آب در لیگ جهانی والیبال انتخاب شده است. او در مراسم بدرقه تیم ملی برای شرکت در رقابت های لیگ جهانی، تندیس آبی را که به شکل یک قطره بود، دریافت کرد. بر روی این تندیس شعار «آب هست، اما کم است» درج شده است.

حضور در رشته های دیگر

معروف در رشته های دیگر هم فعالیت داشته و حتی توانسته عنوان هم به دست آورد. او نفر سوم دوی صحرانوردی آذربایجان شده و قهرمانی بسکتبال و سومی در هندبال مدارس استان را هم به دست آورده است. با این حال استعدادهای این ستاره والیبال کشورمان در رشته دیگری شکوفا شد تا نامش در زمره برترین های جهان قرار بگیرد.

ریش جادویی

شکل و شمایل سعید معروف باعث شده تا در روسیه طرفداران زنیت برای او لقبی مهیا کنند. هواداران به خاطر شباهت او به «ودایم خاموتسکیخ» پاسور و کاپیتان پیشین تیم ملی روسیه، سعید را «ریش جادویی» نامیده اند. معروف بلافاصله پس از حضور در تیم زنیت کازان و بازی برای این تیم، محبوبیت ویژه ای نزد هواداران پیدا کرد. حالا می شود گفت که کل شهر او را می شناسند و برای ستاره والیبال ایران احترام ویژه ای قائل هستند.

سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف 10

دوستی با سردار

فرصت کوتاهی بود؛ چون سردار آزمون ستاره جوان فوتبال کشورمان از تیم روبین کازان به صورت قرضی خارج شد. سعید معروف می گوید که 3 بار با سردار تلفنی صحبت کرده و از آزمون خواسته برای زندگی در شهر کازان روسیه راهنمایی اش کند.

تعریف و تمجید سایت جهانی

درخشش سعید معروف در زنیت باعث شد تا سایت فدراسیون جهان هم به آن بپردازد. این سایت در مطلبی درخصوص کاپیتان تیم ملی نوشت: «بهترین پاسور لیگ جهانی 2014، در نخستین بازی خود در لیگ قهرمانی والیبال اروپا درخشش خوبی داشت. معروف یکی از بهترین بازیکنان ایران است که تاثیر ویژه ای بر پیشرفت این تیم در سال های اخیر داشته است.»

علاقه خاص به فوتبال

بیشتر فوتبال خارجی تماشا می کند و از طرفداران پروپا قرص تیم فوتبال بارسلونا است. چون به بازی های رایانه ای هم علاقه دارد، بخشی از سرگرمی هایش را هم به بازی با کنسول های مختلف می گذارد. معمولا فوتبال بازی می کند و با بارسلونا حریفان را درهم می کوبد! البته اهل کتاب هم هست و بخش زیادی از اوقات فراغتش را هم به کتاب خواندن اختصاص می دهد.

سعید معروف | شرح زندگی خصوصی و بیوگرافی سعید معروف 11

غذاهای مورد علاقه

سعید به دلیل شرایطی که دارد برای ناهار و شام بیشتر سراغ رستوران می رود. البته خودش عاشق قورمه سبزی و آش رشته ای است که مادرش درست می کند.

حمایت خانواده

دایی های سعید کمک ویژه ای به والیبالیست شدن او کردند. درواقع دایی کوچک اش بازیکن فولاد ارومیه بود و همین موضوع باعث شد تا او بتواند در والیبال بهتر پیشرفت کند. معروف در کل به دایی هاش ارادت ویژه ای دارد. خودش می گوید، مادرش خیلی درباره والیبال و نحوه بازی اش با او بحث نمی کند، اما اگر سرویس خراب کند، مادر او را سرزنش خواهدکرد. اما سعید با شنیدن صدای مادر پای تلفن حسابی شارژ می شود. اگرچه پدرش دوست داشته که پسر دکترای فیزیک هسته ای بگیرد، اما از اینکه سعیدش اکنون یکی از بهترین بازیکنان دنیا شده، خیلی خوشحال است.