بیوگرافی کامل جعفر میلی منفرد + عکس

سیب موز: بیوگرافی کامل جعفر میلی منفرد + عکس

بیوگرافی کامل جعفر میلی منفرد + عکس

بیوگرافی کامل جعفر میلی منفرد + عکس

سیب موز: بیوگرافی کامل جعفر میلی منفرد + عکس

به گزارش سیب موز: جعفر میلی منفرد (زاده 1332 در تهران) عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در کابینه حسن روحانی است. وی دارای مدرک دکتری مهندسی برق قدرت از دانشگاه پاریس 6 است.

نام کامل : جعفر میلی منفرد

زادروز : سال 1332 خورشیدی

زادگاه : تهران، ایران

تحصیلات : دکترای مهندسی برق قدرت از دانشگاه پاریس 6

سمت : وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در کابینه حسن روحانی

سمت های پیشین : از شهریور تا مهرماه 1382، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

از سال 1382 تا 1384، قائم مقام وزیر و معاون طرح و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پس از کامران دانشجو

زندگی

میلی منفرد از شهریور تا مهرماه 1382 پس از استعفای مصطفی معین، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود و همچنین در سال های 1382 تا 1384، قائم مقام وزیر و معاون طرح و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود.او همچنین بعنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت یازدهم به مجلس معرفی گردید. در 19 مرداد 1392، 2400 نفر از اساتید دانشگاه های ایران نامه ای در حمایت از دکتر منفرد خطاب به مجلس شورای اسلامی منتشر کردند. این نامه آقای دکتر منفرد را فردی اخلاق مدار، آرام، با هوش، معتدل، علمی و فارغ از گرایش های افراطی سیاسی توصیف می کند.

سوابق علمی و تحصیلی

میلی منفرد مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی برق قدرت در سال 1356 از دانشگاه صنعتی امیرکبیر دریافت کرد و پس از آن موفق به اخذ دیپلم تخصصی از مدرسه عالی برق پاریس (Supelec) در سال 1359 شد. میلی منفرد با پشت سر گذاشتن دوره کارشناسی ارشد خود در رشته مهندسی برق قدرت در دانشگاه پاریس 6 در سال1360، در نهایت مدرک دکتری مهندسی برق قدرت خود را نیز سه سال بعد از همان دانشگاه دریافت کرد.

وی در حال حاضر استاد پایه 25 و عضو هیات علمی گروه قدرت دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

میلی منفرد در دانشگاه امیرکبیر نیز مسوولیت هایی از جمله معاونت پژوهشی، معاونت آموزشی، ریاست دانشکده مهندسی برق، مسوولیت چهار دوره تقویتی کارشناسی ارشد ایثارگران کشور، سرپرستی پردیس تفرش، سرپرستی دانشکده فیزیک، معاونت امور جنگ و معاونت دانشکده مهندسی برق را برعهده داشته است.

تالیف سه کتاب و نگارش بیش از 50 مقاله علمی برخی از سوابق علمی ایشان است.