زندگینامه مهراوه شریفی نیا، تصاویر مهراوه شریفی نیا

زندگینامه مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا بازیگری که شاید خیلی ها او را با نام پدر و مادر سرشناسش می شناسند، در این بخش از سایت سیب موز برای شما بیوگرافی و عکس های مهراوه شریفی نیا را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

جنسیت: زن

نام پدر: محمدرضا شریفی نیا

تولد و وفات: (1360 - ... )

محل تولد: ایران - تهران - تهران...

زندگینامه مهراوه شریفی نیا، تصاویر مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا

شهرت علمی و فرهنگی: بازیگر

دیپلم ریاضی فیزیک و دانشجوی سال اول رشته موسیقی دانشگاه هنر.

دختر محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان

آزیتا حاجیان یکی از برترین بازیگران سینما و تئاتر ایران مادر مهراوه و پدر او محمدرضا شریفی نیا یکی از بازیگران و بازیگردانان بنام ایران است.

مهراوه شریفی نیا از سن 8 سالگی یعنی از سال 1368 بازی را شروع کرد.در کودکی در دو فیلم بازی کرد. در مجموعه امام علی (ع) و در فیلم زیبای دزد عروسکها به کارگردانی محمدرضا هنرمند.این شروع فعالیتهای هنری مهراوه بود….بعد از فیلم دزد عروسکها در فیلم “دایان باخ” فرهاد پوراعظم در سال 1371 به ایفای نقش پرداخت و تا 7سال در هیچ فیلمی حضور پیدا نکرد….در فیلم :”زیر پوست شهر” رخشان بنی اعتماد نقش دوست باران کوثری را بازی کرد…همان دختر عاصی که به خاطر آزار برادرش از خانه فرار کرد و ….شاید این اولین حضور جدی مهراوه به عنوان بازیگر حرفه ای به شمار رود…بعد از این فیلم مهراوه در دو فیلم سینمایی دیگر به نامهای دختری به نام تندر(1379-حمیدرضا آشتیانی پور) و به من نگاه کن(1381-شهرام اسدی) بازی کرد…اما بدون شک اوج بازی مهراوه در سریال زیبای ساعت شنی است.بازی کاملا احساسی و به دور از کلیشه هایی که در بیشتر مواقع در سریالها و فیلمهای سینمایی شاهد آن هستیم…مهراوه به جز کارهای سینمایی در سریالهای و مجموعه های بسیار ی هم بازی کرده.مهمترین آنها سریال به یاد ماندنی امام علی(ع) (74/1370) هست.

در مجموعه امام علی (ع) هم در نقش کودکی های قطام ظاهر شد. دیگر سریالهایی که مهراوه در آنها به ایفای نقش پرداخته :این قافله عمر(1371)،شبحی در تاریکی(1375) و قصه های رودخانه سیاه(مجموعه،1378)از این به بعد باید منتظر روزهای اوج مهراوه باشیم.بازی بدون نقص و زیبای او در سریال جنجالی ساعت شنی میتواند سکوی پرتابی برای رسیدن به قله هنر ایران باشد

زندگی شخصی:

وی فرزند «آزیتا حاجیان» و «محمدرضا شیفی نیا» بازیگران سینما و تلویزیون و خواهر «ملیکا شریفی نیا» بازیگر می باشد.پدرش (محمدرضا شریفی‏نیا) و مادرش (آزیتا حاجیان) هنگام تولد او 26 و 24 سال سن داشتند. نام مهراوه را پدرش برای او انتخاب کرد.مهراوه فرزند اول خانواده شریفی نیاست پنج ساله بود که خواهرش ملیکا (21 آبان 65) به دنیا آمدو خواهرش ملیکا 5 سال از او کوچکتر است و اوایل سال ١٣٨6 ازدواج کرد و این در حالی است که مهراوه هنوز مجرد است .بازی و چهره ی او شباهتهای بسیاری به مادرش دارد. در دوران کودکی بسیار خوش‏اخلاق و خندان بود.از دوازده سالگی پیانو زد. توسط پدرش به داود میرباقری معرفی شد و در سریال «امام علی (ع)» هم بازی کرد. رشته ریاضی فیزیک را برای دبیرستان انتخاب کرد یک ترم در رشته کارگردانی سینما درس خواند اما پس از مشورت با پدرش، از ادامه تحصیل در این رشته انصراف داد

در دوران دانشگاه، کار تدریس پیانو را هم انجام می‏داد . علاقه شدید به فوتبال و تیم پرسپولیس دارد و بارها و بارها برای تشویق تیم پرسپولیس به ورزشگاه آزادی رفته و آرشیو قطوری از نشریات ورزشی جمع‏آوری کرده است. ساکن خیابان پاسداران تهران است. در نمایش «یک زن، یک مرد» که توسط مادرش کارگردانی و توسط پدرش تهیه شد، با خواهرش همبازی بود. شهریور 86 فارغ‏التحصیل شد. در حال حاضر یکی از بهترین نوازنده‏های خانم پیانو به حساب می‏آید.

چند نکته جالب:

١. مهراوه شریفی نیا یکی از نامزدهای بازی در فیلم «اشک سرما» بود اما در نهایت گل‏شیفته فراهانی در این فیلم جلوی دوربین رفت.

٢. درگیر پایان‏نامه‏اش بود که بازی در «ساعت شنی» به او پیشنهاد شد. پدرش عنوان کرد حتی اگر به وضعیت تحصیلی‏اش آسیب می‏خورد، باز هم بازی در نقش مهشید را قبول کند!پیش از او دو بازیگر مطرح برای بازی در این نقش تست داده بودند، اما نتوانسته بودند نظر کارگردان را جلب کنند.

فیلم شناسی:

دزد عروسک ها (1368)

روز خاکستری (1370)

این قافله عمر (مجموعه تلویزیونی، 1371)

امام علی (ع) ( مجموعه تلویزیونی 74/1370)

زیر پوست شهر (1378)

شبحی در تاریکی (مجموعه تلویزیونی، 1375)

قصه های رودخانه سیاکیا (مجموعه، 1378)

دختری به نام تندر (1379)

پرنده ای از قفس پرید (1379)

تصاویر مهراوه شریفی نیا

زندگینامه مهراوه شریفی نیا، تصاویر مهراوه شریفی نیا 2

مهراوه شریفی نیا

زندگینامه مهراوه شریفی نیا، تصاویر مهراوه شریفی نیا 3

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

زندگینامه مهراوه شریفی نیا، تصاویر مهراوه شریفی نیا 4

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

زندگینامه مهراوه شریفی نیا، تصاویر مهراوه شریفی نیا 5

عکس های مهراوه شریفی نیا

زندگینامه مهراوه شریفی نیا، تصاویر مهراوه شریفی نیا 6

مهراوه شریفی نیا

زندگینامه مهراوه شریفی نیا، تصاویر مهراوه شریفی نیا 7

مهراوه شریفی نیا

زندگینامه مهراوه شریفی نیا، تصاویر مهراوه شریفی نیا 8

عکس های مهراوه شریفی نیا

زندگینامه مهراوه شریفی نیا، تصاویر مهراوه شریفی نیا 9

عکس های مهراوه شریفی نیا

زندگینامه مهراوه شریفی نیا، تصاویر مهراوه شریفی نیا 10

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

ویرایش وتلخیص:سیب موز