هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر

مرلین مونرو نامی که خیلی ها آن را شنیده اند، خیلی ها او را به عنوان یک زن زیبا، بعضی به عنوان یک بازیگر، عده ای او را یک خواننده و .... می شناسند، در این بخش از سایت سیب موز قصد داریم بیوگرافی مرلین مونرو و مطالب پیرامون او را برای شما باز گو کنیم، با ما همراه باشید.

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر

مرلین مونرو

سال 1945، سالی که جنگ تمام شد، شوهر مرلین به خانه برگشت، ولی با مرلین تازه ای روبه رو شد و همان زمان بود که به آسانی از مرلین جدا شد.....

بیوگرافی مرلین مونرو

او یکم ژوئن سال 1926 با نام «نورما جین مورتنسون»، در لس آنجلس بدنیا آمد، پدرش پیش از تولد او خانواده را ترک کرده بود و مادرش در پی شکست در رابطه ای غیراخلاقی به دلیل مشکلات روحی راهی تیمارستان شد و «نورما جین» از همان زمان به پرورشگاه سپرده شد.

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 2

مرلین مونرو

«مونرو» در سن 16 سالگی برای رهایی از زندگی در پرورشگاه، مجبور می شود تا با کارگر یک کارخانه ازدواج کند ولی تنها 4 سال بعد با ورود به هالیوود، از همسرش جدا می شود و از همان زمان نام خود را به «مرلین مونرو» تغییر می دهد.

او در اوج شهرت و در سن 29 سالگی با «آرتور میلر»، نمایشنامه نویس آمریکایی ازدواج می کند و از همان زمان به آیین یهودیت می پیوندد ولی این ازدواج نیز تنها 6 سال به طول می انجامد.

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 3

بیوگرافی مرلین مونرو

یک سال بعد جسد «مونرو» در خانه اش در کالیفرنیا پیدا می شود، علی رغم آنکه مرگ او در آنزمان مصرف بیش از حد دارو های خواب آور اعلام شد ولی همواره این شبهه وجود داشته است، که او توسط خانواده کندی های به قتل رسیده است، گفته می شد که او با «جان.اف. کندی»، رییس جمهور آمریکا و برادرش «رابرت کندی» روابط غیراخلاقی داشته و تهدیدی برای موقعیت سیاسی آنها به شمار می رفته ولی این اتهام هیچگاه به اثبات نرسید.

عکس های جالب و متفاوت از مرلین مونرو و جنگ

"هر چیزی که فکر می کنید درباره ی این زن می دانید فراموش کنید."

این جمله ی “الیا کازان” است که اول کتاب «مرلین مونرو، افسونگر» آمده. این کتاب را “اف. ایکس. فی. نی” گردآوری کرده است و با وجود عکس های فراوان و با کیفیت از مونرو در فیلمها و پشت صحنه ها، بخش هایی از زندگی مونرو را هم دربرگرفته است. نویسنده با زیرکی در کنار صحبت کارگردان و بازیگرها درباره ی زیبایی و فریبندگی مرلین مونرو نقل قول های او را هم آورده اند که از دیدگاه و منطق مردها در مورد خودش چندان خوشحال نیست.

او در جایی گفته: ”من یک زن بازنده ام، مردها زیادی از من انتظار دارند، بخاطر تصویری که از من ساخته شده است. برای همین مرلین مونرو سمبلی از تنها چیزی ست که مردها از آن استقبال می کنند.”

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 4

مرلین مونرو

شاید او هیچ وقت خودش را با این موضوع وفق نداد که چطور ناگهان زندگی متفاوتی به دور از فقر و تنهایی پیدا کرد و نتوانست درک کند چه اتفاقی درحال وقوع است که او را از یک مدل به خواننده و بعد هم ملکه هنرپیشگان تبدیل می کند.

ازدواج دوم او با یکی از معروف ترین بازیکنان بیس بال آمریکا ”جو دیماجیو” او را چندین مرحله جلوتر برد. هر چند که پیش از این با پسر همسایه اش جیمز داگرتی ازدواج کرده بود و اتفاقا جیمز به عنوان یک آدم معمولی در زندگی مرلین، تنها کسی بود که باعث شد راه سینما برای او باز شود؛ ازدواج اول او با جیمز طولی نکشید چون شوهرش به دلیل ادامه ی جنگ مجبور شد در کشتی کار کند و مرلین مونرو هم که آن زمان نام واقعی خودش نورما جین بیکر را داشت، در غیاب شوهرش در یک کارخانه مشغول به کار شد.

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 5

مرلین مونرو

همان زمان بود که روزنامه های آمریکا برای تشویق زن هایی که در نبود مردان خود جای خالی آنها را در کارخانه ها گرفته بودند، شروع به عکاسی و تهیه گزارش کردند. عکاسی که به کارخانه ی محل کار مرلین در لس آنجلس رفته بود، متوجه ی زیبایی خیره کننده ی او شد و عکس اش را به یک مجله ی پرتیراژ داد و منتشر شد. انتشار این عکس سرنوشت مرلین را تغییر داد و مدیران بنگاه های تبلیغاتی سراغ او رفتند تا در عکس های تبلیغ کالا مدل آنها شود.

دستمزدها آنقدر بالا بود که مرلین پذیرفت عکسش روی جلد مجلاتی مثل پلی بوی هم در حالتی نیمه برهنه چاپ شود. او بعدها گفت: ”گرسنه بودم و انتخاب دیگری نداشتم.”

چیزی نگذشت که مورد توجه فیلمسازهای سینمایی هم قرار گرفت و با آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی جلوی دوربین رفت.

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 6

بیوگرافی مرلین مونرو

سال 1945، سالی که جنگ تمام شد، شوهر مرلین به خانه برگشت، ولی با مرلین تازه ای روبه رو شد و همان زمان بود که به آسانی از مرلین جدا شد.

او خیلی زود با فنون نمایش و بازیگری آشنا شد و در سال 1946 با کمپانی تولید فیلم سینمایی «قرن بیست ویک» قرارداد امضا کرد و طولی نکشید که با بازیکن محبوب بیسبال آمریکا ازدواج کرد. کمی بعد متوجه شد باید استودیو فیلمسازی خودش را دایر کند. بنابراین به نیویورک رفت و به شکل مستقل شروع به تهیه فیلم کرد.

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 7

بیوگرافی مرلین مونرو

از شوهر دومش هم که جدا شد بیشتر به تولید فیلم و بازیگری در سینما توجه کرد و فهمید باید به ضعف خودش در نوشتن فیلمنامه فائق شود. طولی نکشید که پیشنهاد ازدواج «آرتور میلر» نمایشنامه نویس معروف را پذیرفت و بخش مربوط به فیلمنامه نویسی کمپانی اش را به همسر سپرد. آرتور میلر بعد از پنج سال پذیرفت که از او جدا شود اما همچنان در مصاحبه های مختلف به این سوال خبرنگاران همیشه جواب مثبت داد: «وقتی از او جدا می شدید هنوز عاشق مرلین بودید؟».

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 8

بیوگرافی مرلین مونرو

مرلین که به تنهایی زندگی خودش را ادامه می داد و جوایز هنری را پشت سرهم درو می کرد، تجربه بازیگری در فیلم های مختلف را با وجود انواع جنجالهای حاشیه ای، پشت سر می گذاشت؛ ”همه چیز درباره ایو (جوزف ال منکیه ویچ)، جنگل آسفالت (جان هیوستون)، چگونه می توان با یک میلیونر ازدواج کرد (ژان نگولسکو)، آقایان موطلائی ها را ترجیح می دهند (هاوارد هاوکس)، رودخانه بدون بازگشت (اتو پره مینجر)، خارش هفت ساله (بیلی وایلدر)، بعضی ها داغشو دوست دارند (بیلی وایلدر)، بیا عشق بورزیم (جورج کیوکر)، ناجورها (جان هیوستون) و…” بعضی از معروف ترین فیلم هایی است که او بازی کرده است.

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 9

مرلین مونرو

هرچند گفته می شد تعدادی از کارگردان ها از شیوه بازی او راضی نیستند و معتقدند فقط زیبایی است که او را در دنیای سینما نگه داشته، اما لی استراسبرگ بازیگر و کارگردان صحنه در مورد مرلین می گوید: ”او مثل یک افسانه بود. در تمام روزهای بازیگری اش موفق شد اسطوره ای از زنی را بسازد که از فقر آمده و با پسزمینه ای از فقر و بی کسی موفق شد به عنوان سمبل زنانگی، جاودانه بماند.”

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 10

مرلین مونرو

مونرو در جایی گفته: ”یک بازیگر، ماشین نیست اما خیلی ها این را به تو می قبولانند که باید ماشین باشی؛ یک ماشین پول ساز. با همه اینها من فقط می خواستم فوق العاده باشم نه پولساز.”

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 11

بیوگرافی مرلین مونرو

حضور مریلین مونرو در جشن تولد جان اف کندی رییس جمهور آمریکا در ماه مه سال 1962 و خواندن تولدت مبارک آقای رئیس جمهور، به شایعاتی در مورد روابط این دو دامن زد.

گفته می شد که مونرو جوان همیشه افسردگی شدید داشته و با اینکه زندگی او روی پرده یک زندگی رؤیایی بود، که سینما آن را ساخته بود، اما در دنیای واقعی مشکلات و تفاوت هایی داشت که مردم از مرلین مونرو محبوبشان انتظار نداشتند.

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 12

بیوگرافی مرلین مونرو

مرلین مونرو در جایی گفته است: «هالیوود جایی ست که هزاران دلار به دختری می دهند تا طبق انتظارها نمایش داده شود. هزاران دلار برای یک بوسه و پنجاه سنت برای روح آن دختر. من هزاران دلار گرفته ام اما هنوز از پنجاه سنت خبری نیست»

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 13

بیوگرافی مرلین مونرو

هنوز هم در آماری که در مورد زیباترین و جذابترین زنان سینمای دنیا گرفته می شود، مرلین مونرو نقش تعیین کننده ای دارد.

هر چیزی که فکر می کنید درباره مرلین مونرو می دانید فراموش کنید!! +تصاویر 14

بیوگرافی مرلین مونرو

نام او در فهرست صد ستاره جذاب سینما مجله امپایر در سال 1995 به عنوان یکی از محبوب ترین ها ذکر شده و مجله پلی بوی از او به عنوان نخستین ستاره جذاب در قرن بیستم یاد می کند.

سیمرغ

گردآوری بیوگرافی سیب موز