رفتن به حج واجب است اما ایران جواب درستی به عربستان داد

سیب موز: رفتن به حج واجب است اما ایران جواب درستی به عربستان داد

رفتن به حج واجب است اما ایران جواب درستی به عربستان داد

سیب موز: رفتن به حج واجب است اما ایران جواب درستی به عربستان داد

سروستانی:ایران در برابر کارشکنی های عربستان رویه درستی را در پیش گرفت

حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا سروستانی با بیان این که «امر حج یک امر واجب است و کسانی که استطاعت مالی دارند باید این فریضه الهی را به جای بیاورند» اظهار کرد: برای به جای آوردن این فریضه سه شرط اساسی لازم است که هر کسی سه شرط را داشته باشد باید این فریضه الهی را به جای بیاورد.

به گزارش سیب موز: وی خاطرنشان کرد: مردم ما برای انجام واجبات خود اهتمام زیادی دارند و همواره در تلاش هستند که بتوانند فرایض دینی و الهی خود مثل نماز ، روزه و حج را به جا آورند، ولی متاسفانه در سال های اخیر شاهد بی تدبیری از سوی دولت آل سعود هستیم که همواره برای حج و مناسک عمره مشکلات عدیده ای را ایجاد می کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: حجاج ما در سال های اخیر از زمانی که وارد عربستان می شوند در فرودگاه جده، در خود مدینه منوره و در مکه مکرمه همواره حرمت شکنی هایی را از سوی کارگزاران آل سعود دیده است. وظیفه میزبان این است که بنا به اعتقادات میهمان حرمت را نگه دارد ولی آل سعود نه تنها حرمت نگه نمی دارد بلکه توهین و جسارت هم می کند.

سروستانی با اشاره به سقوط جرثقیل و حادثه تاسف بار منا در سال گذشته گفت: همه این ها نشان از بی کفایتی آل سعود دارد، بنابراین دولت ما درصدد برآمد که در مقابل این ها بایستد.

وی با بیان اینکه «طبیعتا آنچه که برای ما و دولت جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است ابتدا انجام مناسک حج و پس از آن حفظ حرمت حجاج است» گفت: دولت در برابر کارشکنی های عربستان، راه درستی را انتخاب کرده است و مردم فهیم ما می دانند که این انتخاب یک انتخاب صحیح است و تا زمانی که دولت عربستان تمهیدات لازم را برای حجاج نیندیشد و به وظایف خود عمل نکند این رویه درست و به جاست.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: گناه اینکه ما امسال نمی توانیم فریضه حج را به جای بیاوریم به پای دولت عربستان نوشته می شود و آن ها باید علاوه بر اینکه پاسخگوی حق الناس باشند باید حق الله را نیز پاسخ بدهند. آن ها خود را خادم الحرمین می دانند ولی هرگونه بی احترامی را به زائران خانه خدا انجام می دهند.