7 راهکار موثر در از بین بردن کبودی

news201691413155520342 سیب موز: چگونه کبودی پوست را درمان کنیم؟ کبودی یک مشکل پوستی است که به دلیل ضربه ی شدید به اعضای بدن به وجود می آید. وقتی که قسمتی از بدن تحت تاثیر فشار بسیار زیاد قرار می گیرد، مویرگ های حامل خون پاره شده و خون به بافت سطحی پوست نفوذ میکند. این اتفاق باعث نمایان شدن یک لکه ی تیره ی قرمز یا آبی و یا حتی سیاه میشود که بسیار ناخوشایند است و روز ها یا هفته ها طول خواهد کشید تا اثرات آن در پوست کاملاً از بین برود. روش های مختلفی برای از بین بردن خون لخته شده زیر پوست یا همان “کبودی” وجود دارد که در زیر ٧ راه کار که سریع ترین تاثیر را در از بین بردن کبودی پوستی دارند را معرفی خواهیم کرد. در ادامه با هاو کن یو همراه باشید.

کپرس یخ

به گزارش سیب موز: این روش متداول ترین و یکی از کارامد ترین روش ها برای درمان کبودی است. یک تکه یخ بزرگ یا تعدادی یخ کوچک را در یک کیسه ی پلاستیکی قرار داده، درب پلاستیک را محکم گره زده و آن را روی محل آسیب دیده بگذارید. ١٠-٢٠ دقیقه صبر نمایید. توجه کنید که قرار دادن یخ بر روی موضع بیشتر از حد مجاز (٢٠ دقیقه) نشود.

۷ راهکار موثر در از بین بردن کبودی

سیب موز: 7 راهکار موثر در از بین بردن کبودی

در صورتی که کیسه ی پلاستیکی در دسترس نیست می توانید از یک پارچه ی کتانی استفاده کنید.

علاوه بر یخ، سبزیجات یخ زده هم کمک بسیاری به از بین بردن لخته ی کبودی میکنند. مقداری از آنها را در فریزر گذاشته و پس از یخ زدن آن را در یک حوله ی پارچه ای پیچیده و از شب تا صبح بر روی محل آسیب دیده قرار دهید.

یک راه حل دیگر، استفاده از قاشق یخ زده است. یک قاشق را در فریزر نگاه داشته و پس از چند ساعت آن را بر روی موضع قرار دهید. این کار باعث افزایش گردش خون در محل شده و درمان کبودی را سریع تر میکند.

کیسه ی آب گرم

استفاده از کیسه ی آب گرم در کشور ما بیشتر برای کاهش درد عضلانی و استخوانی متداول است در صورتی که یکی از روش های بسیار موثر در از بن بردن سریع کبودی نیز می باشد. گرمای ساطع شده از کیسه ی آب گرم، خون لخته شده را گرم کرده و باعث میشود تا کم کم این لخته ی خود روان شده و پس از مدتی اثری از آن باقی نماند. یکی از نقاط ضعف این روش آن است که گرمای کیسه ی آب گرم از نوع خشک است، در صورتی که گرمای مرطوب تاثیر بیشتری در نابود کردن کبودی دارد. علاوه بر کیسه آب گرم میتوانید از دوش آب گرم یا جکوزی یا حتی یک حوله آغشته به آب داغ استفاده نمایید.

۷ راهکار موثر در از بین بردن کبودی 2

شکلات داغ

۷ راهکار موثر در از بین بردن کبودی 3

ترکیبات کاکائو بیو اکتیو موجود در شکلات به عنوان یکی از منابع بسیار مفید در ضمینه ی سلامت پوست شناخته می شود.

مقداری از شکلات موجود در خانه را در یک قابلمه (یا به روش بن ماری) ذوب کرده و پس از کمی خنک شدن آم را بر روی موضع کبودی قرار دهید. شکلات داغ را با چیزی نپوشانده و بگذارید تا آرام بر روی پوست شما خشک شود.

اکنون می توانید با یک پارچه یا مقداری آب آن را از پوست پاک کنید. در صورت نیاز این عمل را به دفعات انجام دهید. بدلیل حرارت موجود در شکلات جریان خون به یک باره در محل آسیب دیده افزایش پیدا کرده و به سرعت جلوی هر گونه کبودی را خواهد گرفت.

توجه: پس از ذوب کردن شکلات به دکای آن توجه کنید. قرار دادن شکلات خیلی داغ بر روی کبودی فقط به پوست شما اسبی بیشتری خواهد زد.

شربت شکر

شکر یکی از منابع غنی آنتی باکتریال است و در ترمیم زخم ها بسیار به کاربرده میشود. شربت شکر که ترکیبی از آب و شکر است یک روش مناسب برای ترمیم کبودی هاست. برای ساخت شربت شکر، مقداری آب را به همان مقدار شکر اضافه نموده و بر روی شعله قرار دهید. ده دقیقه صبر کنید تا شکر به طور کامل در آب حل شود. در این حالت ماده ای عسل مانند خواهید داشت.

پس از ساخت شربت شکر اجازه دهید تا مقداری خنک شده و سپس یک لایه ی قطور بر روی کبودی قرار دهید. می توانید پس از انجام این کار، کمپرس یخ (روش اول) را نیز اعمال نمایید.

۷ راهکار موثر در از بین بردن کبودی 4

جعفری

ویتامین k موجود در جعفری، آن را به یکی از بهترین در مان های کبودی بدل کرده است. ویتامین k که معمولاً در سبزیجات تازه یافت میشود میتواند به متعادل ساختن فشار و جریان خون کمک بسزایی کند.

مقداری جعفری را توسط قطعه قطعه کرده و آن را بر روی محل قرار دهید. این کار نه تنها در از بین بردن کبودی به شما کمک خواهد کرد بلکه باعت تسکین درد آنی ناشی از کبودی خواهد بود.

۷ راهکار موثر در از بین بردن کبودی 5

مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون - homeremedyhacks