هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد

سیب موز: دنیا با سرعت زیادی در حال پیشرفت است و این پیشرفت در مشاغل مختلف نیز به وضوح دیده می شود. یکی از این پیشرفت ها ورود هوش مصنوعی و ربات ها است... امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 2309 وب سایت تک شات - منیره لطفی: دنیا با سرعت زیادی در حال پیشرفت است و این پیشرفت در مشاغل مختلف نیز به وضوح دیده می شود. یکی از این پیشرفت ها ورود هوش مصنوعی و ربات ها است و برای مثال اگر شما یک طراح وب هستید، باید آگاه باشید که ممکن است به زودی یک روبات یا هوش مصنوعی جایگزین تان شود. هوش مصنوعی در راه است، به این ترتیب وقت آن رسیده که رزومه خود را بازبینی کنید.

اگر یک سیستم هوش مصنوعی به جای شما در شرکت تان وظیفه طراحی وب را بر عهده داشته باشد، مشتریان می توانند به صورت مستقیم بگویند که می خواهند ظاهر وب سایت آنها چه شکلی داشته باشد. سیستم هوش مصنوعی که بتواند از عهده طراحی وب بر بیاید در حال حاضر در مرحله آزمایشی قرار دارد اما به زودی وارد عمل خواهد شد. این سیستم که The Grid نام دارد به مشتریان این حس را می دهد که در حال تعامل با یک انسان واقعی هستند.

به گزارش سیب موز: امروزه محققان در زمینه هوش مصنوعی می توانند کوهی از داده های اینترنتی را تحلیل کنند. در گذشته جهش های فنی موجب شد که کارگران صنعتی به کارگران ساده برای بسته بندی محصولات تبدیل شوند. به زودی پیشرفت های جدید بر مبنای هوش مصنوعی موجب می شود که بخش عمده ای از متخصصان و کارشناسان با حقوق های بالا شغل خود را از دست بدهند و مجبور شوند شغل های با سطح حرفه ای پایین تری را به عهده بگیرند.

هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد

سیب موز: هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد

محققان بر این باورند که تقریبا تمامی کارهایی که افراد حرفه ای به طور میانگین در یک روز کاری انجام می دهند را می توان با استفاده از هوش مصنوعی، خودکار کرد. کارشناسان معتقدند که تا سال 2035 میلادی، بیش از نیمی از مشاغل فعلی با ریسک 50 درصدی در معرض اتوماسیون خواهند بود. در ادامه با فهرستی از 10 حرفه آشنا خواهید شد که در مراحل اولیه جای خود را به هوش مصنوعی داده اند.

1. طراحی وب، توسعه دهنده وب

فناوری جایگزین: The Grid

هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد 2

سیستم هوش مصنوعی مورد استفاده در Grid می تواند وظیفه طراحی، کدگذاری، بازطراحی و کدگشایی را انجام داده و طراحان و توسعه دهندگان وب را بیکار کند. این سرویس می تواند برمبنای اشارات ساده، یک طرح اقتصادی و چندین تصویررا به یک شاهکار بازاریابی تبدیل کند و با دریافت واکنش های انسانی، این طرح نهایی را تغییر دهد.

2. بازاریاب آنلاین

فناوری جایگزین: Persado

هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد 3

Persado این قابلیت را دارد که دست کم جایگزین نیمی از اعضای تیم روابط عمومی شرکت شما شود. این سرویس می تواند برای کمپین های تبلیغاتی شعار طراحی کرده و برای هدف گرفتن مشتریان شخصی، پیام های اختصاصی تولید کند و آنها را به خرید ترغیب کند. شما می توانید تمامی تکنیک های متقاعد سازی را به این هوش مصنوعی آموزش دهید.

3. مسئول دفتر

فناوری جایگزین: Betty

هوش مصنوعی تنها قرار نیست در شرکت شما کار کند، این سیستم حتی می تواند کارهای مدیریت نیز انجام دهد. Betty یک روبات هوشمند است که در حال حاضر به صورت آزمایشی نقش مسئول دفتر را در انگلستان ایفا می کند و این سیستم تا به امروز ثابت کرده که بسیار کارآمد و اثربخش است. این روبات مسئولیت استقبال از مهمانان و کارمندان، بررسی ساعات کاری کارمندان و اضافه کاری و انبار کردن وسایل موجود در دفتر را بر عهده دارد.

هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد 4

این روبات می تواند با استفاده از یادگیری ماشینی منحصر به فرد خود یک نقشه ذهنی و زنده از دفتر را برای خود داشته باشد، به این معنی که Betty نه تنها می تواند بدون نیاز به کمک و به صورت مستقل در شرکت حرکت کند، بلکه حتی می داند که یکی از همکاران شما منگنه را از روی میز شما ربوده است!

4. حسابدار

فناوری جایگزین: Smacc

هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد 5

به زودی دیگر نیازی نخواهد بود که انسان ها اعداد و ارقام طولانی و سنگین را تحلیل کنند. Smacc به طور کامل فرآیند حسابداری را خودکار کرده است و این احتمال وجود دارد که بیش از 3 میلیون کارمند در ایالات متحده که کار آنها به حسابداری مرتبط است، بیکار  شود.

5. منابع انسانی

فناوری جایگزین: FlatPi

هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد 6

فرآیند مصاحبه با نیروهای جدید و استخدام آنها بسیار سخت و خسته کننده است اما به زودی هوش مصنوعی در FlatPi این وظیفه را به عهده خواهد گرفت و می تواند متقاضیان را در عرض چند ثانیه رتبه بندی کند.

6. خبرنگار

فناوری جایگزین: Wordsmith

هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد 7

به نظر می رسد که به زودی نیازی به خلاقیت شما برای نگارش اخبار نخواهد بود. در حال حاضر بسیاری از رسانه های خبری برای نوشتن مقالات مختلف از برنامه های هوش مصنوعی مانند Wordsmith استفاده می کنند. ممکن است محصول کار یک نویسنده انسانی به چندین مرحله ویرایش نیاز داشته باشد اما Wordsmith می تواند حجم وسیعی از اطلاعات را مطالعه کند، موضوعات جذاب را انتخاب کرده و سپس یک گزارش دقیق و موثر را ارایه دهد.

7.روانشناس

فناوری جایگزین: Ellie

هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد 8

Ellie

یک روان شناس هوش مصنوعی است که کاملا با احساسات انسانی آَشنایی دارد.

این سیستم با استفاده از سنسوری مشابه کینکت می تواند زبان بدن افراد را

تشخیص داده و مانند یک انسان به این علایم واکنش نشان دهد، برای مثال لبخند

بزند، سر تکان دهد یا شانه اش را بالا بندازد

8. وکیل

فناوری جایگزین: Ross

هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد 9

Ross یک هوش مصنوعی وکیل است که در حالت حاضر در دنیای واقعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم می تواند به پرسش های حقوقی پاسخ دهد، در زمینه های مختلف تحقیق کند، به صورت پیوسته خود را درباره موضوعات حقوقی جدید بروزرسانی کند؛ موضوعاتی که می تواند در آینده برای شما و شرکت تان مفید باشد.

9. دکتر

فناوری جایگزین: Babylon

هوش مصنوعی صاحبان این شغل ها را بیکار خواهد کرد 10

هوش مصنوعی Babylon می تواند نشانه های بیماری شما را شناسایی کند، سپس یک قدم فراتر گذشته و به منظور جلوگیری از بیماری ها در آینده، وضعیت سلامت بدن شما را ردیابی می کند. در حال حاضر سرویس سلامت همگانی در بریتانیا از این هوش مصنوعی به صورت آزمایشی استفاده می کند.

10. ویراستار

فناوری جایگزین: Bold

اگر

قرار است خبرنگاران جای خود را به روبات ها و هوش مصنوعی بدهند، چرا این

اتفاق برای ویراستاران نیافتد؟ دستیارهای هوش مصنوعی Bold می توانند همزمان

با نوشتن متن، اصلاح برخی از بخش ها را به شما پیشنهاد دهند تا ساختار

جمله بهتر شود، شفافیت بیشتری داشته باشد، کلمات بهتری انتخاب شوند و غیره.