پرویز: اعمال تغییرات در جایزه «قلم زرین» از سال آینده/ معرفی یک نویسنده برتر

سیب موز اجمالی/ نشست خبری جایزه قلم زرینپرویز: اعمال تغییرات در جایزه «قلم زرین» از سال آینده/ معرفی یک نویسنده برتر

پرویز: اعمال تغییرات در جایزه «قلم زرین» از سال آینده/ معرفی یک نویسنده برتر

سیب موز: پرویز: اعمال تغییرات در جایزه «قلم زرین» از سال آینده/ معرفی یک نویسنده برتر محسن پرویز گفت: تا این دوره جایزه قلم زرین یک کتاب برگزیده یا تقدیری داشتیم و یا حتی مشترکا اثری معرفی می شد. از سال آینده یک کتاب برگزیده یا تقدیری یا برتر سال خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست خبری جایزه قلم زرین صبح امروز با حضور محسن پرویز نایب رئیس و سخنگوی انجمن قلم ایران برگزار شد.

به گزارش سیب موز محسن پرویز در این نشست گفت: تا این دوره جایزه قلم زرین یک کتاب برگزیده یا تقدیری داشتیم و یا حتی مشترکا اثری معرفی می شد. از سال آینده یک کتاب برگزیده یا تقدیری یا برتر سال خواهیم داشت.

وی ادامه داد: گاهی در مورد جوایز این شائبه پیش می آید که شاید عدم معرفی برگزیده ها به سبب صرفه جویی مالی است اما در مورد قلم زرین ما چنین نگاهی نداشتیم. تلاشمان این است تقدیری که از نویسنده می شود حداقل بعد معنوی ماجرا و اینکه برگزیده جشنواره یا تقدیری بوده دقیق اتفاق افتد تا حقوق افراد در قیاس با دوره های مختلف پایمال نشود.

وی در مورد تخصصی تر شدن جایزه آن را منوط به صرف هزینه بیشتر دانست و متذکر شد: جشنواره قلم زرین از دوره اول تا چهاردهم مورد حمایت ارشاد بود اما دوره چهاردهم این حمایت نفی نشده اما اقدامی صورت نگرفته است اگر حامیان کافی وجود داشته باشند طبیعتا امکان جداسازی بخش ها و تخصصی شدن زیر شاخه ها وجود دارد.

این خبر به روز می شود....

انتهای پیام/و