توسک: برگزیت تا فوریه 2017 به جریان می افتد

سیب موز توسک: برگزیت تا فوریه 2017 به جریان می افتد

توسک: برگزیت تا فوریه 2017 به جریان می افتد

سیب موز: توسک: برگزیت تا فوریه 2017 به جریان می افتد رئیس شورای اروپا در جلسه اعضای اتحادیه اروپا منهای انگلیس گفت که مذاکرات خروج این کشور از اتحادیه اروپا تا فوریه سال آینده میلادی به جریان خواهد افتاد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا گفت در گفت وگو با «ترزا می» نخست وزیر بریتانیا تاکید کرده است که برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) تا ماه فوریه سال آتی میلادی، به جریان می افتد.

به گزارش سیب موز به نوشته بی بی سی، دفتر نخست وزیری بریتانیا خبر داده است که به جریان انداختن ماده 50 معاهده لیسبون برای خروج، قطعا در سال 2016 ممکن نخواهد بود.

زمان شروع  این مذاکرات تاکنون به طور مشخص تعیین نشده و هیچ نشانه بارزی از سوی ترزا می برای زمان شروع مذاکرات اعلام نشده است.

توسک که از براتیسلاوا پایتخت کشور اسلوواکی سخن می گفت ضمن اشاره به ملاقات با ترزا می، افزود بریتانیا تا ماه ژانویه یا فوریه سال آینده آماده به جریان انداختن ماده 50 معاهده لیسبون نیست.

توسک در جمع 27 کشور عضو اتحادیه اروپا و بدون حضور بریتانیا بود، همچنین گفت اگر بریتانیا بعد از خروج اجازه آمد و شد آسان را به کارگران اروپایی ندهد امکان باقی ماندن این کشور در بازار واحد اتحادیه اروپا وجود نخواهد داشت.

مردم بریتانیا در روز سوم تیر ماه رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند اما هنوز فرآیند خروج شروع نشده است. یکی از دلایل اصلی رای مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا جلوگیری از ورود مهاجران دیگر کشورهای اروپایی است.

انتهای پیام/م