HTC: ما دو سال قبل از آیفون 7 پلاس دوربین دوتایی داشتیم!

HTC: ما دو سال قبل از آیفون ۷ پلاس دوربین دوتایی داشتیم!

سیب موز: HTC: ما دو سال قبل از آیفون 7 پلاس دوربین دوتایی داشتیم!

سیب موز     HTC  با کنایه به دوربین دوتایی آیفون 7 پلاس دیروز توییت کرده: تنها یادآوری می کنیم که One M8 ما دو سال پیش عرضه شده بود.

دیروز، در حالی که اپل هنوز مشغول بازاریابی و ادامه ی روند معرفی آیفون 7 پلاس، گوشی جدیدی که دوربین دوتایی را برای مشتریان عرضه کرده، بود، HTC در یک پست توییتری یادآوری کرد که دو سال پیش با ارایه ی گوشی اندرویدی One M8 دوربین دوتایی را به بازار موبایل عرضه کرده بود.

در این توییت HTC می گوید: «تنها یادآوری می کنیم که One M8 ما دو سال پیش عرضه شده بود.» البته همین طور که می بینید، در این پست هیچ اشاره ای به اپل نشده و اسمی هم از آیفون 7 پلاس برده نشده اما همین که با این تاکید به دو سال پیش اشاره شده، خودش به این معناست که HTC می خواهد بگوید: گوش کن اپل! تو اولین نیستی!

این نکته درست است که One M8 دو سال پیش به عنوان اولین گوشی ای که دارای دوربین دوتایی است، به بازار آمد. این دوربین ها برای ارایه ی عمق بیش تر و در راستای مجهز شدن به قابلیت ویرایش عکس هم در بک گراند و هم در فورگراند در پرچم دار آن دوره ی HTC تعبیه شده بودند و به این خاطر نباید این را از یاد ببریم که تنظیمات دوربین دوتایی آیفون 7 پلاس با امکانات و هدف جدیدی آمدند. به عبارت دقیق تر دوربین دوتایی طراحی شده توسط اپل، لنز واید و همچنین لنز تله فوتو را تامین کرده و به این ترتیب امکان دوبرابری برای زوم اپتیکال فراهم شده است؛ این باعث می شود عکس ها پرتره ی بهتری ثبت شود و می تواند افکت بوکه را به خوبی روی عکس ها کار کند.

درواقع خود HTC هم از قبل در سال 2011 گوشی Evo 3D را با دوربین دوتایی در پشت عرضه کرده بود. این گوشی با کمک یک جفت لنزش به قابلیت ساختن عکس های سه بعدی مجهز بود (که البته واقعا کسی دنبال چنین قابلیتی نیست!) به همین خاطر دسته بندی ای که این گوشی در آن قرار می گیرد، به طور کلی با چیزی که One M8 و آیفون 7 پلاس در آن می گنجند، متفاوت است.

دوربین آیفون 7 پلاس هنوز توسط کاربران آزمایش نشده اما عکس هایی که در حال حاضر از آیفون 7 پلاس دیده ایم، کاملا راضی کننده به نظر می رسند. با این وجود قضاوت کامل را باید بگذاریم برای زمانی که گوشی به دست مان برسد.

شکی نیست کهHTC همواره تلاش های زیاد و اغلب موفقی برای ایجاد نوآوری در صنعت تلفن های همراه داشته اما باید این را هم پذیرفت که وقتی طرح یک فناوری جدید را می دهید دیر یا زود این طرح توسط بقیه به کار گرفته می شود تا ارتقا پیدا کند. این اسمش سیر تکامل است. این طور نیست؟

به گزارش سیب موز اخبار تکنولوژی - دیجی کالا