قیمت آیفون 7 و 7 پلاس در نقاط مختلف دنیا

قیمت آیفون ۷ و ۷ پلاس در نقاط مختلف دنیا

سیب موز: قیمت آیفون 7 و 7 پلاس در نقاط مختلف دنیا

سیب موز درحالی که قیمت آیفون 7 در آمریکا 649 دلار اعلام شده، این گوشی در نروژ با قیمت 903 دلار عرضه می شود.

هر بار که یک گوشی پرچم دار جدید معرفی می شود، بعد از این که حسابی درباره ی ظاهر و مشخصات آن می شنویم و آن را می پسندیم، سوال اول این است که قیمت آن چقدر است؟ آیفون 7 و 7 پلاس دیشب رسما معرفی شدند و در مراسم معرفی به قیمت آن ها هم اشاره شد. اما از آن جا که قیمت ها در سراسر دنیا از نقطه ای به نقطه ای متفاوت است، بد نیست نگاهی به قیمت گذاری های پرچم داران آیفون در کشورهای مختلف بیندازیم.

آیفون 7 و 7 پلاس که قرار است از جمعه ی آینده (26 شهریور) در بازارهای جهانی عرضه شوند، در همه ی این چند کشوری که در بررسی ها به آن ها رسیده ایم، با قیمتی بالاتر از قیمت عرضه در آمریکا معرفی شده اند. این کشورها شامل بریتانیا، کانادا، استرالیا، چین، ژاپن، آلمان، فرانسه، ایتالیا، سوئد، هلند، نروژ، اسپانیا و مکزیک هستند.

همان طور که در جدول می بینید، اختلاف قیمت آیفون 7 در نروژ بیش تر از سایر کشورهاست. درحالی که در آمریکا مدل 32 گیگابایتی آیفون 7 با قیمت 649 دلار به فروش می رسد، اگر در نروژ بخواهید یک آیفون 7 با میزان حافظه داخلی پایه ی 32 گیگابایتی بخرید، باید 903 دلار هزینه کنید. این رقم درمورد آیفون 7 پلاس به 1074 دلار می رسد.

قیمت آیفون ۷ و ۷ پلاس در نقاط مختلف دنیا 2

به گزارش سیب موز این جدول مربوط به بعضی کشورهایی است که عرضه ی آیفون 7 در آن ها از جمعه ی آینده شروع می شود. برای بعضی کشورهای دیگر از جمله برزیل، این زمان یک هفته دیرتر و جمعه دوم مهرماه خواهد بود که اطلاعاتی هم درباره ی قیمت آن ها نداریم.

همچنین هنوز معلوم نیست که آیفون 7 و 7 پلاس چه زمانی و با چه قیمتی وارد بازار ایران می شوند. با این حال تجربه ی ما از آیفون 6s نشان می دهد مدتی طول می کشد تا قیمت آیفون های جدید در ایران به تعادل برسند. همچنان که در روزهای اول عرضه ی آیفون 6s این گوشی با قیمت های بالاتر از 3 میلیون تومان به فروش می رسید.

اخبار تکنولوژی - دیجی کالا