صفویه: بدون لباس جودو ما را راهی هندوستان کردند/ کسی به استقبال تیم جودو نیامد

سیب موز مسئولان ورزش اگر حمایت کنند قول کسب مدال در بزرگسالان را می دهمصفویه: بدون لباس جودو ما را راهی هندوستان کردند/ کسی به استقبال تیم جودو نیامد

صفویه: بدون لباس جودو ما را راهی هندوستان کردند/ کسی به استقبال تیم جودو نیامد

سیب موز: صفویه: بدون لباس جودو ما را راهی هندوستان کردند/ کسی به استقبال تیم جودو نیامد دارنده مدال طلای مسابقات جوانان قهرمانی آسیا گفت: فدراسیون حتی یک لباس جودو به ما نداد و اصلا برای مسئول فدراسیون مهم نبود که تیم راهی چه مسابقاتی می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، هفدهمین دوره رقابت های جودوی قهرمانی جوانان آسیا که در حالی هفته گذشته با حضور 165 جودوکار از 21 کشور در شهر گوچی هندوستان برگزار شد که با درخشش کم نظیر و فوق العاده جوانان جودوکار ایران همراه بود و تیم پسران ایران موفق شد با کسب دو مدال زرین طلا، یک مدال نقره و سه مدال برنز بر سکوی سوم آسیا قرار گیرد.

به گزارش سیب موز رامین صفویه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نتایجی که تیم جودوی جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کرده است، گفت: تیم ملی جودوی جوانان در این دوره از رقابت ها نسبت به دوره قبل از لحاظ مدال جایگاه بهتری را کسب کرد و به نظرم نتایج قابل مقایسه با دوره قبل نیست. سطح مسابقات در هندوستان واقعا بسیار بالا بود و تیم های خوبی در این رقابت ها حضور داشتند. کادر فنی نیز زحمات زیادی برای کسب این نتیجه کشیدند.

وی در ادامه افزود: با برنامه ریزی به آمادگی لازم رسیده بودم و خوشبختانه توانستم با ضربه فنی کردن هر سه حریفم به مدال طلای این دوره از رقابت ها برسم. واقعا حریفان سطح بالایی داشتم، اما با برنامه ریزی هایی که از قبل انجام دادم توانستم به خوش رنگ ترین مدال این دوره از رقابت ها برسم.

صفویه در ادامه صحبت های خود با گلایه از مسئولان فدراسیون گفت: مسئولان ورزش و فدراسیون باید تیم ملی را حمایت کنند. برای اعزام به این مسابقات محمد منصوری همه تلاش خود را کرد. فدراسیون حتی یک لباس جودو به ما نداد و اصلا برای مسئول فدراسیون مهم نبود که تیم راهی چه مسابقاتی می شود. زمانی که من و رشوند نژاد بالای سکو رفتیم آنها فقط به ما 150 دلار پاداش دادند. آیا این برای ورزشکاری که در یک رویداد مهم قهرمان شده است کافی است؟

وی در پایان صحبت های خود عنوان کرد: امسال آخرین دوره مسابقاتی بود که می توانستم در رده جوانان شرکت کنم. اگر فدراسیون بتواند حمایت کند قطعا در بزرگسالان نیز می توانم مدال کسب کنم در غیر اینصورت هیچ امیدی برای کسب مدال نیست. من قول کسب مدال در رده بزرگسالان را می دهم اما این در صورتی است که مسئولان فدراسیون نیز ما را حمایت کنند. از رده نوجوانان و جوانان فعالیتم را آغاز کردم و در هر رده خوش رنگ ترین مدال ها را کسب کردم. امیدوارم این روال در رده بزرگسالان نیز تکرار شود.

دارنده مدال طلای مسابقات جوانان قهرمانی آسیا در ادامه صحبت های خود عنوان کرد: عملکرد همه بچه های تیم در هندوستان واقعا عالی بود. به نظرم  با هزینه ای که فدراسیون برای این تیم کرده بود نتیجه بیش از آن چیزی است که همه تصور می کردند. ازبکستان عنوان قهرمانی را در این مسابقات کسب کرد. دلیل این موفقیت حضور مداوم آنها در مسابقات و تورنمنت های مختلف بود اما فدراسیون ما را بدون لباس و حضور در هیچ تورنمنتی راهی مسابقات قهرمانی آسیا کرد که با توانایی ملی پوشان نتایج قابل قبولی کسب شد. این نتایج بالاتر از انتظار همه خانواده جودو بود.

وی در پایان صحبت های خود عنوان کرد: با توجه به مشکلات مالی که همه ما جودوکاران داشتیم من در یک مقطعی ناچار شدم در یک رستوران کار کنم. بلافاصله مسئولان ورزش در آن مقطع اعلام کردند که از من حمایت خواهند کرد اما پس از آنکه آب ها از آسیاب افتاد هیچ کسی به وعده ای که داده بود عمل نکرد. حالا نیز متأسفم از اینکه تیم ملی جودو در مسابقات قهرمانی آسیا عنوان سومی را کسب کرد و غیر از آرش میراسماعیلی هیچ کسی برای استقبال ما نیامد. سرپرست فدراسیون حتی برای استقبال به فرودگاه نیز نیامد و حتی یک بنر به عنوان قدردانی از زحمات ملی پوشان در فرودگاه نصب نشده بود و این موضوع جای تأسف دارد.

انتهای پیام/س