نماز جمعه باید هرچه باشکوه تر برگزار شود

سیب موز امام جمعه رامسر:نماز جمعه باید هرچه باشکوه تر برگزار شود

نماز جمعه باید هرچه باشکوه تر برگزار شود

سیب موز: نماز جمعه باید هرچه باشکوه تر برگزار شود امام جمعه رامسر گفت: نماز جمعه باید هرچه باشکوه تر برگزار شود تا کاربرد آن در عرصه های سیاسی ـ اجتماعی بالاتر و بیشتر شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، حجت الاسلام سید جعفر رضایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته رامسر ضمن تبریک دهه ولایت که علت نامگذاری این دهه، همزمانی عید قربان تا غدیر که بزرگ ترین عید الهی است، گفت: یکی از سنت های ما ایرانی ها در روز عید غدیر رفتن به دیدار سادات است اما طبق دیده ها و شنیده ها این سنت حسنه در غرب مازندران فراموش شده است.

به گزارش سیب موز امام جمعه شهرستان رامسر اظهار کرد: این فراموش شدن شامل سنت های دیگر هم می شود اما آثار و برکات این سنت های فراموش شده بسیار است که امیدواریم تجدید شوند.

وی با بیان تبریک ولادت امام هادی خاطرنشان کرد: یکی از یادگارهای بسیار باارزش این امام بزرگوار زیارت جامعه کبیره است که مجموعه ای از فضائل اهل بیت را شامل می شود که برای شناخت بیشتر اهل بیت افراد می توانند آن را مطالعه کنند.

رضایی با بیان اینکه نماز جمعه باید هرچه باشکوه تر برگزار شود تا کاربرد آن در عرصه های سیاسی اجتماعی بالاتر و بیشتر باشد، تصریح کرد: امامان جمعه برای باشکوه تر شدن نماز جمعه باید ستاد نماز جمعه فعال تشکیل دهد تا از نظر کمی و کیفی نمازجمعه مناسب برگزار شود.

وی افزود: به همین دلیل ستاد نماز جمعه باید تجدید و احیا شود.

امام جمعه رامسر با اشاره به جشن عاطفه ها که برای دانش آموزان بی بضاعت توسط نهادهای مربوطه و موسسات خیریه کمک شما مردم جمع آوری می شود، تاکید کرد: کمک هایی که در هر منطقه و محله جمع آوری می شود صرف دانش آموزان در همان منطقه می شود و امیدواریم همه مردم برای کمک به این دانش آموزان بشتابند.

رضایی از ایجاد شعبه دوم مؤسسه خیریه عشاق المهدی در رامسر خبر داد و گفت: 313 پرونده خیران برای کمک به نیازمندان تشکیل شده است.

انتهای پیام/86039/ذ30