دفترچه سلامت راننده و معاینه فنی خودرو سرویس مدارس الزامی است

سیب موز مدیر آموزش و پرورش رفسنجان:دفترچه سلامت راننده و معاینه فنی خودرو سرویس مدارس الزامی است

دفترچه سلامت راننده و معاینه فنی خودرو سرویس مدارس الزامی است

سیب موز: دفترچه سلامت راننده و معاینه فنی خودرو سرویس مدارس الزامی است مدیر آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان گفت: داشتن دفترچه سلامت راننده و معاینه فنی خودرو سرویس مدارس الزامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، سیدکاظم حسینی پور ظهر امروز پیش از خطبه های نماز جمعه رفسنجان در مصلای این شهر با تبریک عید ولایت اظهار داشت: ولادت امام هادی (ع) را تبریک می گویم.

به گزارش سیب موز وی بیان داشت: با فرارسیدن فصل پاییز بهار تعلیم و تربیت شروع می شود و مدارس باز می شود و با شروع مدرسه شور و نشاطی در جامعه پیدا می شود.

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان تصریح کرد: از چند روز قبل از مهر نشانه شور و شوق زندگی در جامعه پیدا شده و هر جا دانش آموزی باشد، شور و نشاط وجود دارد.

وی عنوان کرد: خانواده آموزش و پرورش که 50 هزار دانش آموز در شهرستان رفسنجان و نزدیک به 6 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته دارد در آستانه بازگشایی مدارس است.

حسینی پور بیان کرد: در شهر و دیار ما خانوده ای نیست که با آموزش و پرورش ارتباط مستقیم  و یا غیر مستقیم نداشته باشند، همه افراد به گونه ای درگیر هستند و می طلبد همه دست در دست هم برای پیشرفت وضعیت آموزشی و پرورشی شهرمان تلاش کنیم.

وی ادامه داد: اگر امروز قاری قرآن که مسلط به تمام نکات قرآنی است، یکی از دانش آموزان همین شهر است و از امکانات فراهم شده بهترین استفاده را کرده و سبب افتخار شهر است و امیدواریم همه فرزندان ما مایه افتخار و مباهات این شهر باشند.

وی تصریح کرد: امیرحسین ستوده مدال طلای المپیاد اخترفیزیک کشور را کسب کرد در حالی که هنوز یک سال از همه رقبای خود کوچک تر بود و مایه افتخار شهرستان رفسنجان است.

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان خاطرنشان کرد: از این نمونه موفقیت ها در رفسنجان زیاد است که نتیجه تلاش خانواده ها، فرهنگیان و خود دانش آموزان است و با امید و و توکل به خدا این افتخارات کسب می شود.

وی ابراز داشت: روز چهارشنبه با جشن شکوفه ها سال اولی ها به مدرسه می روند و شنبه مدارس به طور رسمی آغاز می شود و خانواده ها باید نسبت به سرویس مدارس دقت داشته باشند.

وی اضافه کرد: سرویس، مدرسه سیار بچه هاست که می تواند نکات مثبت و یا منفی در آن بیاموزد، آموزش و پرورش با همکاری پلیس و راهنمایی و رانندگی تدابیری اندیشیده که خانواده ها همکاری و رعایت کنند.

حسینی پور تاکید کرد: از طرف آموزش و پرورش مجاز هستند که معاینه فنی از سوی پلیس داشته باشند، دفترچه سلامت برای رانندگان معتمد صادر شده و باید مد نظر باشد.

وی افزود: راننده باید از نظر اخلاقی هم مورد تأیید باشد و انجمن اولیا و مربیان دو بالی که سبب پرواز فرزندان به سوی تعالی و کمال می رسانند، باید دست در دست هم داشته باشند و برای رسیدن دانش آموزان به رشد و  کمال همکاری کنند.

وی بیان داشت: تقابل آموزه های مدرسه با خانه امری بد است و اولیایی که ثبت نام می کنند، همکاری فکری با بخش اولیا و مربیان داشته باشند.

این مسؤول با اشاره به اینکه روحیه مطالبه گری در این شهرستان کم است، افزود: بچه ها را که به مدرسه می سپاریم، زیاد مطالبه گر نیستیم که در مدرسه چه برنامه هایی برای آموزش بچه ها بهترین سرمایه های عمرمان هستند، وجود دارد.

وی شیوه زندگی و مهارت های زندگی و اخلاقی را امری ضروری برای بچه ها دانست و افزود: آداب زندگی کردن امری مهم است تا اینکه تنها به وضعیت آموزشی فرزندانمان بپردازیم.

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان به معضل کلاس های خصوصی و تقویتی اشاره کرد و ابراز داشت: اگر چه فرزندان ما باید دانشگاه قبول شوند، اما به چه قیمتی، برخی افراد بدون مجوز در خانه های شخصی اقدام به تدریس دروس تخصصی می کنند و این افراد مورد تأیید آموزش و پرورش و حراست نیستند.

وی ادامه داد: این افراد با شعار قبولی تضمینی وارد می شوند که باید هرکس اینگونه افراد را می شناسد، اطلاع رسانی کند.

حسینی پور گفت: شرایط برگزاری کلاس برای دختران، متاهل بودن و داشتن سن بالای 35 سال، دارای مجوز و گزینش شده باشد.

وی از برگزاری جشن عاطفه ها در ابتدای مدارس یاد کرد و افزود: این جشن برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت است، 500 دانش آموز زیر پوشش کمیته و معادل همین تعداد نیز بی بضاعت هستند و نیاز به کمک دارند، اما زیر پوشش کمیته امداد نیستند و همه باید در این جشن کمک کنند تا دانش آموزان بی بضاعت به مقداری از نیازهای خود برسند.

وی اذعان کرد: این شهرستان در جشنواره خوارزمی، المپیادها و کنکور خوش درخشید، سال گذشته در جشنواره خوارزمی رتبه اول استان، رتبه اول فیزیک کشور، سوم فنی و حرفه ای کشور را کسب کرد و مدال افتخار اختراع و ابتکار را بر پیشانی این شهر نشاندند.

انتهای پیام/80016