کمک بیش از یک و نیم میلیارد تومانی خیرین قروه ای در جشن عاطفه ها

سیب موز مدیر کمیته امداد قروه خبر دادکمک بیش از یک و نیم میلیارد تومانی خیرین قروه ای در جشن عاطفه ها

کمک بیش از یک و نیم میلیارد تومانی خیرین قروه ای در جشن عاطفه ها

سیب موز: کمک بیش از یک و نیم میلیارد تومانی خیرین قروه ای در جشن عاطفه ها خیرین قروه ای در همایش بزرگی که به نام آنان و با محوریت جشن عاطفه ها برگزار شد، یک میلیارد و 539 میلیون تومان به نیازمندان زیرپوشش کمیته امداد کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قروه، مدیر کمیته امداد قروه در حاشیه همایش خیرین قروه ای با محوریت جشن عاطفه ها که ظهر امروز در قروه برگزار شد، اظهار داشت: بخشی از این کمک ها شامل 2 هزار مترمربع زمین اهدایی از سوی شورای اسلامی شهر قروه به ارزش 1.5 میلیارد تومان برای احداث مسکن مددجویی برای دانش آموزان نیازمند فاقد مسکن بود.

به گزارش سیب موز علیرضا خوشبخت افزود: خیرین حاضر در این جشن 20 میلیون تومان کمک نقدی و 19 میلیون تومان کیف و کفش و پوشاک و لوازم التحریر نیز به دانش آموزان نیازمند اهدا کردند.

وی افزود: کمک های خیرین سبب می شود که 640 دانش آموز نیازمند زیرپوشش کمیته امداد قروه در آغاز سال تحصیلی جدید، دیگر دغدغه ملزومات تحصیلی را نخواهند داشت.

مدیر کمیته امداد امام خمینی قروه هدف گذاری سال جاری برای جشن عاطفه ها در این شهرستان را 640 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: بر اساس برآوردها، کمک هزینه تحصیلی هر دانش آموز یک میلیون ریال است.

خوشبخت با بیان اینکه امسال جشن عاطفه ها با رویکردی جدید به اجرا در آمد ، افزود: این رویکرد مبتنی بر رفتار و نگرش جامعه و نیکوکاران از طریق تسری فرهنگ نوع دوستی، تأمین نیازهای دانش آموزان پیش از سال تحصیلی، کاهش هزینه و افزایش اثربخشی این جشن  بود.

وی با تقدیر از همت والای خیرین این شهرستان در همایش خیرین گفت: بیش از نیمی از هدف گذاری انجام شده در این جشن محقق شد که حاکی از نوع دوستی و نیک اندیشی خیرین قروه ای است.

به گفته خوشبخت سال گذشته خیرین این شهرستان یک میلیارد و 100 میلیون ریال در جشن عاطفه ها به دانش آموزان نیازمند کمک کردند، افزود: پیش بینی می شود امسال نیز با حضور سبز مردم این شهرستان، مبلغی بیش از سال گذشته جمع آوری شود.

مدیر کمیته امداد قروه تصریح کرد: 100 درصد کمک های جمع آوری شده در این جشن برای کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان زیرپوشش اختصاص می یابد.

به گفته خوشبخت، 8 هزار و 750 نفر در شهرستان قروه زیرپوشش دائم خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی قرار دارند که از این تعداد، 640 نفر دانش آموز هستند و در سرفصل های مختلف آموزشی، فرهنگی و تربیتی و مشاوره از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه از مجموع خانوارهای زیرپوشش 56 درصد را زنان سرپرست خانوار شامل می شوند، افزود: این تعداد 2 هزار و 650 خانوار زیرپوشش را در بردارد.

انتهای پیام/79009/آ 30/