واگذاری حق بهره برداری چهار عمارت تاریخی سنندج برای فعالیت های فرهنگی

سیب موز رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان مطرح کردواگذاری حق بهره برداری چهار عمارت تاریخی سنندج برای فعالیت های فرهنگی

واگذاری حق بهره برداری چهار عمارت تاریخی سنندج برای فعالیت های فرهنگی

سیب موز: واگذاری حق بهره برداری چهار عمارت تاریخی سنندج برای فعالیت های فرهنگی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان خواستار واگذاری حق بهره برداری از چهار عمارت تاریخی سنندج برای فعالیت های فرهنگی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بهرام نصرالهی زاده ظهر امروز در جلسه ای که به منظور بررسی نحوه واگذاری حق بهره برداری اماکن تاریخی به نهادهای متقاضی، در سازمان برنامه و بودجه استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: هدف غایی واگذاری اینگونه اماکن تعریف کاربری و بهره برداری مناسب توام با مرمت، بازسازی و نگهداری آنان است.

به گزارش سیب موز وی خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم، برابر قانون این اماکن را به مراکز فرهنگی واگذار شود تا اصالت اماکن و ساختمان ها با فعالیت های صورت گرفته در آنها سنخیت و همخوانی داشته باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان گفت: ادارات و نهادهای فرهنگی که این اماکن به آنها واگذار می شوند باید برابر ضوابط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آنها را مرمت، بازسازی و نگهداری کنند و برابر قانون حق هیچگونه دخل و تصرف و تغییر در کاربری آنها را ندارند.

نصرالهی زاده اضافه کرد: ماده 89 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده 27 همین قانون مجوز واگذاری حق بهره برداری از اماکن به اتمام رسیده و یا نیمه تمام به شمار می آیند و جز میراث نفیس تاریخی ضرورت دارد که نه تنها اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بلکه همه دستگاه ها پروژه های نیمه تمام و یا بلااستفاده خود را واگذار کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان گفت: واگذاری حق بهره برداری از عمارت مصری به پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان، عمارت احمدزاده به بنیاد نخبگان، عمارت امین الاسلام سنندجی به بنیاد ایران شناسی و منزل احمدی در کوچه یمین لشکر به حوزه هنری از مواردی بوده که به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشنهاد شده است.

وی ابراز امیدواری کرد؛ دیوان محاسبات و دیگر دستگاه های نظارتی دستگاه ها را در روند واگذاری ها یاری دهند تا سرمایه های ملی تخریب نشوند و از بین نروند.

انتهای پیام/79002/ت30