آیت الله اراکی: عربستان با سیاست های خود در حال خودکشی است

سیب موز در تجمع طلاب بحرینی:آیت الله اراکی: عربستان با سیاست های خود در حال خودکشی است

آیت الله اراکی: عربستان با سیاست های خود در حال خودکشی است

سیب موز: آیت الله اراکی: عربستان با سیاست های خود در حال خودکشی است دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به اینکه عربستان با سیاست های خود در حال خودکشی است، گفت: صدام حسین زمانی که به عربستان و کویت حمله کرد و اعتقاد داشت با این حمله به قدرت برتر منطقه مبدل می شود، به عذاب الهی دچار و نابود شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی شامگاه سه شنبه در تجمع بزرگ طلاب بحرینی در حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسم که در حسینیه امام رضا(ع) قم برگزار شد، با اشاره به سنت الهی نابودی ظالمان گفت: این سنت دارای نقطه سرنوشت سازی است که پایان دوران ظالمان و پیروزی یاوران عدالت به شمار می آید. اخراج مبلغان عدالت از کشور از نشانه های نقطه سرنوشت ساز است.

به گزارش سیب موز وی افزود: در آیات قرآن آمده است هنگامی که ظالمان تاب وجود عدالت طلبان را نداشته و به اخراج آنان بپردازند پایان ظالمان نزدیک خواهد بود. خداوند به ظالمان جهت زندگی در کنار عدالت طلبان فرصت می دهد و این فرصت زمانی به پایان می رسد که ظالمان دیگر تحمل حضور یاوران عدالت را نداشته و درصدد اخراج آنان برمی آیند.

وی سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم به دلیل مطالبه عدالت را نشانه ای از نزدیک بودن نابودی آل خلیفه دانست و گفت: شیخ عیسی قاسم و ملت بحرین به کوچکترین مقدار عدالت نظیر مشارکت ملت در تدوین قانون اساس و حقوق یکسان شهروندی قانع هستند. ارزش ملت بحرین از برخی ملت های که جغرافیایی بزرگی دارند، بسیار بزرگتر است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تقدیر از ملت بحرین به دلیل ایستادگی در برابر ظالمان، عدالت خواهی و معرفی علما و فرهنگیان و اندیشمندان به جهان اسلام تأکید کرد: تلاش آل خلیفه برای از بین بردن عدالت خواهان نشان دهنده رسیدن این نظام به نقطه سرنوشت ساز است. شهید صدر می گوید ملت ها قدرتمندتر از طاغوت هستند زیرا طاغوت می میرد ولی ملت می ماند. این یک سنت الهی است و ملت صابر می تواند به پیروزی برسد.

وی صبر و استقامت را عامل پیروزی ملت بحرین دانست و گفت: ملتی که در پی عدالت باشد به هدف خود می رسد. ملت بحرین صبر خود را از امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) الگو می گیرد.

آیت الله اراکی آل سعود و آل خلیفه را در مرحله سرنوشت ساز توصیف کرد و بیان داشت: آل سعود که سیاست خود را از آمریکا و رژیم صهیونیستی می گیرد، ندای حق و عدالت را مورد هدف قرار داده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به ادعای آمریکا مبنی بر حاکمیت بر جهان و نابودی مخالفان افزود: این نشان می دهد دوران نابودی آمریکا نیز به تدریج در حال فرارسیدن است. همه تمدن ها مرحله زوال و تجدید را گذرانده اند و آمریکا تنها تمدنی است که عذاب شدید را ندیده است. این تمدن از زمان تاسیس تاکنون این مساله را تجربه نکرده و زمان چشیدن این عذاب برای آمریکا در حال نزدیک شدن است.

آیت الله اراکی گفت: این عذاب در ابتدا شامل مزدوران آن آمریکا به ویژه عربستان سعودی خواهد شد چرا که این کشور از گروه های تکفیری حمایت کرده و سیاست عدم تحمل دیگران را از آمریکا فراگرفته است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه عربستان با سیاست های خود در حال خودکشی است، گفت: صدام حسین زمانی که به عربستان و کویت حمله کرد و اعتقاد داشت با این حمله به قدرت برتر منطقه مبدل می شود، به عذاب الهی دچار و نابود شد. بازگشت توطئه به ظالمان از سنت های الهی به شمار می آید.

وی حاکمان عربستان و بحرین را به عدالت نسبت به ملت فراخواند و سعودی و خلیفه خواندن ملت عربستان و بحرین را یک بدعت توصیف کرد.

آیت الله اراکی افزود: ملت بحرین دشمنی با آل خلیفه ندارد اما به دلیل ظلم با آنها دشمنی دارند. آل خلیفه به جای اعتماد به آمریکا به ملت خود تکیه کند چرا که اگر آمریکا می توانست حاکمان را در قدرت بگذارد بن علی و مبارک و حاکمان مورد حمایت خود را در قدرت می گذاشت اما از آنها تبری جست.

انتهای پیام/ک