دولت به جای رفع تحریم ها به «خودتحریمی» روی آورده است/ امضای «FATF» در مسیر تعامل با آمریکاست

سیب موز قدیری ابیانه در گفت وگو با فارس:دولت به جای رفع تحریم ها به «خودتحریمی» روی آورده است/ امضای «FATF» در مسیر تعامل با آمریکاست

دولت به جای رفع تحریم ها به «خودتحریمی» روی آورده است/ امضای «FATF» در مسیر تعام

سیب موز: دولت به جای رفع تحریم ها به «خودتحریمی» روی آورده است/ امضای «FATF» در مسیر تعامل با آمریکاست کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه قرارداد «FATF» باید در مجلس مطرح شود گفت: برخی دولتمردان اعلام کرده بودند که تعامل با آمریکا از حقوق هسته ای ایران مهم تر است و امضای «FATF» نیز در مسیر تعامل با آمریکاست.

محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به پذیرفتن معاهده «FATF» اظهار داشت: سوال اول در این بحث این است که چرا دولت در این توافقات پنهان کاری می کند و موضوعاتی را که برای دشمنان ما عیان است، از مردم پنهان می کنند، این خود خطای بزرگی است و نشان دهنده این است که دولت از عکس العمل مردم نگران است و می داند که مردم با چنین قراردادی مخالفت خواهند کرد.

به گزارش سیب موز قدیری ابیانه ادامه داد: دولت نه تنها سعی می کند مردم را از این ماجرا دور نگه دارد بلکه سعی دارد مجلس و قانون را هم دور بزند و به این خاطر مطالب را از مجلس نیز پنهان می کند؛ در حالی که بنظر می رسد پنهان کاری از مردم در این دولت بخشی از سیاست آنهاست.

وی با تاکید بر اینکه این قرار داد باید در مجلس شورای اسلامی مطرح شود، گفت: برخی از دولتمردان اعلام کرده بودند که تعامل با آمریکا از حقوق هسته ای ایران مهم تر است و ظاهراً امضای «FATF» نیز در همین مسیر تعامل با آمریکایی است.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: این گمان وجود دارد که علاوه بر «FATF» توافقات دیگری نیز وجود داشته باشد، حال که دولت نتوانسته است در مقابل تحریم ها بایستد و آنها را رفع کند خود به تحریم ملت ایران و دستگاه هایی اقدام کرده که آمریکا قصد تحریم آنها را دارد.

وی تصریح کرد: حتی در تصویب «FATF» در دولت به بندی از توافق برجام اشاره شده است که پروژه های نفتی را نباید به سازمان هایی بدهد که در لیست تحریم خارجی قرار دارند؛ از سوی دیگر دولت در واگذاری پروژه ها به شرکت های داخلی به ویژه نهادهای انقلابی پرهیز می کند و به جای مقابله با تحریم به خود تحریمی روی آورده است.

انتهای پیام/