1000 جلد کتاب در نرم افزار کتابخانه جامع حج قرار دارد

سیب موز مدیر پایگاه اطلاع رسانی حج: 1000 جلد کتاب در نرم افزار کتابخانه جامع حج قرار دارد

1000 جلد کتاب در نرم افزار کتابخانه جامع حج قرار دارد

سیب موز: 1000 جلد کتاب در نرم افزار کتابخانه جامع حج قرار دارد مدیر پایگاه اطلاع رسانی حج گفت: در نرم افزار کتابخانه جامع حج 820 عنوان کتاب در قالب هزار و چهار جلد وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام و المسلمین روزبه برکت رضایی پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از نرم افزار کتابخانه جامع حج که در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) برگزار شد، با اشاره به نرم افزار کتابخانه جامع حج اظهار کرد: حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت با همکاری مرکز نور، سومین ویراست این نرم افزار را تولید کرده است که این نرم افزار حاصل سه دهه فعالیت در حوزه حج است.

به گزارش سیب موز مدیر پایگاه اطلاع رسانی حج ادامه داد: در نرم افزار کتابخانه جامع حج 820 عنوان کتاب در هزار و چهار جلد در 10 موضوع وجود دارد، در این نرم افزار تمام محصولات بعثه مقام معظم رهبری در حج از ابتدای تأسیس تا فروردین ماه سال 95 به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: کتاب های موجود در نرم افزار کتابخانه جامع حج در موضوعات مختلف مانند اعتقادات و پاسخ به شبهات وهابیت، کتاب های مرجع، معارف حج، عتبات عالیات، تاریخ مکه و مدینه، مناسک حج، مباحث اجتماعی و سیاسی،  سفرنامه و خاطرات، ادعیه و احادیث و فصلنامه میقات است.

برکت رضایی با اشاره به نرم افزار کتابخانه جامع حج اظهار کرد: بیش از 700 کتاب فارسی و بیش از 200 کتاب عربی در این نرم افزار قرار دارد، همچنین متن کامل قرآن با امکان جست وجو در آیات، دسترسی به موضوعات کتاب ها، انتقال به یادداشت و ویراست و امکان مقایسه متون مختلف از ویژگی های نرم افزار کتابخانه جامع حج است.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی حج ادامه داد: مهم ترین تفاوت ویراست سوم نرم افزار کتابخانه حج با ویراست های قبلی این نرم افزار در این است که بیش از 300 جلد کتاب به این نرم افزار اضافه شده، همچنین تمام کتاب ها در یک نرم افزار گنجانده شده است، اکنون کتاب های مختلف بعثه مقام معظم رهبری در حج با فرمت های مختلف در پایگاه اطلاع رسانی حج بارگذاری شده است.

وی افزود: وبلاگ برای 477 شهید ایرانی فاجعه منا به چهار زبان تأسیس شده است که در این وبلاگ عکس، فیلم و روایت شاهدان عینی از فاجعه منا قرار داده شده است.

انتهای پیام/2258/و