رونمایی از مخترع جهاد نکاح!

سیب موز دکتر سمیه جولایی- بخش اعتقادات شیعه سیب موز

رونمایی از مخترع جهاد نکاح!

سیب موز:

رونمایی از مخترع جهاد نکاح!

تا چندی قبل تنها برخی فتاوای جسته گریخته و یا فعالیت های جمعی باعث می شد تا نام محمد العریفی را بشنویم اما پس از حوادثی از جمله بحران سوریه و حمله تروریست های حمایت شده از سوی عربستان سعودی به این کشور، فتاوایی صادر شد که نه تنها با عقل بشری و حقوق انسانی در تضاد بود، بلکه بویی از اسلامی بودن هم نداشت.

برخی علمای وهابی در عربستان سعودی در پی اعلام حمایت از تروریست هایی که در کشورهای منطقه مشغول به فعالیت شده اند. آنها در پی ایجاد جذابیت های کاذبی بودند تا به این وسیله تروریست ها را در منطقه نگه دارند. طبیعی است که علمای وهابی که از ابتدای تشکیل کشوری به نام عربستان سعودی به عنوان بازوی دینی آل سعود فعالیت کرده اند، این بار هم دست معنوی اجرای نقشه های شوم سعودی شده اند و در جهت مطامع آنها گام های بلندی برداشته اند؛ گام هایی که نه تنها در شبه جزیره عربستان باقی نماند بلکه امروز در حال صدور تروریست به اروپا و سایر نقاط جهان است.  العریفی مصر را سرزمینی مستعد برای بسیج مردم برای مبارزه با تشیع و هجوم به ایران و مقاومت می بیند و امروز به این زمین بازی رو آورده است. وی با همین هدف به برگزاری کنفرانس هایی ضد تشیع در مصر اقدام کرد. العریفی فردی است که به خاطر خطابه اش در دسامبر گذشته در مورد ویژگی های مثبت مصر، در شبکه های اجتماعی به سرعت مشهور شد یکی از علمای وهابی که با اعلام فتوای جهاد نکاح مشهور شد، «محمد بن عبد الرحمن بن ملهی بن محمد العریفی» است. او جزء علمای دینی عربستان سعودی و از علمای جریان موسوم به «الصحوة» (1)  است. او همچنین عضو اتحادیه علمای مسلمان است.

وی در سال 1970 عربستان به دنیا آمد. از قبیله بنی خالد است. در سال 1991، مدرک لیسانس را در رشته اصول دین از دانشگاه اسلامی امام محمد بن سعود ریاض، و مدرک فوق لیسانس اش را در همان رشته در گرایش عقیده و مذاهب معاصر از همان دانشگاه در سال 1996 در همان رشته فوق لیسانس گرفت و در سال 2001 نائل به دریافت درجه دکترا شد. رساله دکترای وی در زمینه نظریات ابن تیمیه درباره صوفیه بود. او از شاگردان بن باز بوده؛ و این نکته از عملکرد وی در زمینه صدور فتاوای خلاف شرع کاملاً پیداست. مسیر، همان مسیری است که بن باز در جهت اهداف شوم آل سعود می پیمود.

او وظایف متعددی در عربستان بر عهده داشته و دارد. او در اداره امور دینی نیروهای مسلح در وزارت دفاع، سمت راهنمای مذهبی را بر عهده دارد و عضو هیأت علمی دانشکده تربیت معلم، امام و خطیب جماعت در دانشکده امنیتی ملک فهد است. همچنین وی عضو اداره امور اسلامی برای «دعوت به حق» در داخل عربستان سعودی و خارج آن است. او با اداره امنیت در زندان ها و ندامتگاه ها و دفاع مدنی، وزارت دفاع، و دانشکده هوایی ملک فیصل، وزارت معارف همکاری داشته و عضو دفتر تعاونی دعوت و ارشاد، عضو هیئت امنا رسانه ای جهان اسلام وابسته به رابطة العالم الاسلامی، و همکار وزارت اطلاعات بوده و در تعدادی از برنامه های مذهبی، در برخی از کانال های ماهواره ای فعالیت های رسانه ای دارد. بسیاری از تحلیلگران وی را دچار غرور کاذب می دانند.

العریفی مصر را سرزمینی مستعد برای بسیج مردم برای مبارزه با تشیع و هجوم به ایران و مقاومت می بیند و امروز به این زمین بازی رو آورده است. وی با همین هدف به برگزاری کنفرانس هایی ضد تشیع در مصر اقدام کرد. العریفی فردی است که به خاطر خطابه اش در دسامبر گذشته در مورد ویژگی های مثبت مصر، در شبکه های اجتماعی به سرعت مشهور شد، نظراتش منتشر شد و  نزد مصریان بسیار محبوب شد. پس از آن در تعدادی مجلس دیگر در مصر پشت تریبون رفت و در برنامه های تلویزیونی و ماهواره ای نیز شرکت کرد.

وی از اعراب خواست به جای سرمایه گذاری پول هایشان در بانک های غربی، آن را در کشور عربی نگه دارند؛ و به خاطر ستایش مردم مصر چه مسلمان و چه قبطی، و به خاطر فعالیت هایش در شبکه های اجتماعی حساب کاربری اش در توئیتر حدود 6 میلیون دنبال کننده دارد. او در میان مردم حاشیه خلیج فارس بسیار محبوب است.

رونمایی از مخترع جهاد نکاح! 2

آنچه از فتاوای عجیب وی یاد می شود، صدور فتوای جهاد نکاح بود. این فتوا که در واقع پوشاندن لباس شرعی بر عملی زشت و مشمئزکننده زنا بود؛ به شیوه ای شوم در میان تروریست های صادر شده از عربستان و سایر کشورها معمول و مرسوم شده است.

او همچنین در مقابل دوربین سوره ای جعلی به نام تفاح (سیب) ساخت و سعی کرد با لحن قرائت قرآن آن را بخواند. وی در این سوره می گوید: «ذهب احمد إلی السوق، واشتری تفاحة، ثم رکب الأتوبیس، ثم رجع إلی شقته وضیع المفتاح، ثم دخل إلی بیت جیرانهم و دخل إلی بیته و ارتاح» «احمد به بازار رفت، سیبی خرید، سپس سوار اتوبوس شد، سپس به آپارتمانش بازگشت و کلیدش را گم کرد، به خانه همسایگانش رفت و وارد منزل خود شد و به استراحت پرداخت».

با وجود چنین توهین هایی که ناشی از فقر سواد و بی توجهی به نص قرآن داشته؛  تاکنون بیش از بیست عنوان کتاب در زمینه مسائل دینی نوشته است. او به خصوص در ماه رمضان برنامه های ویژه ای رسانه ای دارد.

رونمایی از مخترع جهاد نکاح! 3

یکی از ویژگی های وی این است که سعی دارد با ارتباط گیری با جوانان، آنها را به هر شکلی جذب کند، استفاده از رسانه های جوان پسندی همچون شبکه های اجتماعی و حضور در کانال های مختلف ماهواره ای و تلویزیونی در همین راستاست.

با در نظر گرفتن شرایط ژئوپلتیکی خاص منطقه و تمایل رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا برای اجرای طرح خاورمیانه نوین که از شکستن کشورهای کنونی غرب آسیا شکل می گیرد، العریفی به میدان عمل آمده و تروریست ها را به جهاد نکاح فرامی خواند. شاید بتوان روابط نزدیک میان العریفی و بندر بن سلطان را در صدور فتواها دخیل دانست. «جهاد نکاح» ازدواج میان مجاهدان را با زنان برای تنها چند ساعت مجاز می داند و به این شکل تمایلات شهوانی آنان را تأمین می کند. وی این فتوا را برای انگیزه بخشیدن به آنها برای جنگ با دولت سوریه صادر کرده است. آنچه از فتاوای عجیب وی یاد می شود، صدور فتوای جهاد نکاح بود. این فتوا که در واقع پوشاندن لباس شرعی بر عملی زشت و مشمئزکننده زنا بود؛ به شیوه ای شوم در میان تروریست های صادر شده از عربستان و سایر کشورها معمول و مرسوم شده است. او همچنین در مقابل دوربین سوره ای جعلی به نام تفاح (سیب) ساخت و سعی کرد با لحن قرائت قرآن آن را بخواند شدت این تبلیغات به حدی بوده که زنان را که قربانی این حربه شوم می شوند، به میدان آورده است. عضوگیری های گسترده از بیش از شصت کشور جهان برای این نبردهای مسلمان علیه مسلمان دیگر زن و مرد نمی شناسد. ما شاهدیم که چه بسیار زنان اروپایی که با وعده بهشت جذب این شبکه ها شده اند. با وجود واکنش های تند علمای جهان اسلام و اعلام آن به عنوان ارتکاب عمل زنا، اما تروریست ها همچنان به این عمل دست می زنند. در پی این فتوا، همجنس بازی هم در میان این شورشیان رواج یافته است.

او برای قانع کردن ادامه مسیر تروریست ها دست به دامان جنیان و اسب های سفید هم شده؛ و اعلام می کند، جنیان سوار بر اسب های سفید در کنار شورشیان سوریه می جنگند. شدت نفرت و عداوت وی به شیعیان، حزب الله، حوثی ها، ایران، و علمای شیعه  به حدی رسیده که گویی عقل از کف داده و با توهین و به کار بردن کلمات رکیک آنان را خطاب می کند.

او به اینها اکتفا نکرده و به مقام شامخ حضرت رسول صلی الله علیه و آله هجوم می برد و ایشان را متهم می کند که پیش از تحریم شراب اگر به پیامبر شراب هدیه می دادند ایشان می پذیرفته و آن را یا می فروخته یا هدیه می کرده است. همچنین وی با دلائل عجیب و غریب حکم به پاک بودن شراب می دهد.

از دیگر فتاوای سخیف وی این است که دختر و پدر نباید با هم در جای خلوت باشند و این گناه است؛ و حتما ً باید برادر یا مادر وی هم حضور داشته باشند. سفر به بیت المقدس رژیم اشغالگر صهیونیستی که  امروز سعی دارد نقشه تخریب مسجد الاقصی و بیت المقدس را پیاده کند و مانع حضور فلسطینی ها در این مکان مقدس می شود، با درخواست العریفی برای بازدید از بیت المقدس استقبال کرده است. این رفتار پرتناقض رژیم صهیونیستی با شیخ وهابی، نشان از همراهی آل سعود و آل شیخ با رژیم صهیونیستی دارد.

نکته جالب توجه که بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی هم به آن پرداخته اند این که چرا العریفی که مردی جوان است خود به جبهه جهاد نمی شتابد و تنها در پشت جبهه فعالیت می کند؟!

پس از سفر عریفی به لندن، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» گزارشی در مورد اختلاف افکنی میان شیعه و سنی منتشر کرد. این گزارش به العریفی به عنوان یکی از بازیگران اصلی اختلاف افکنی ها می پردازد و فتاواهای افراطی وی را در آتش اختلافات مؤثر دانست. پی نوشت: 1-این جریان در دهه هشتاد شکل گرفت و در پی ایجاد پیوندی میان اخوان و وهابیت هستند. یعنی در زمینه اعتقادی رویکرد وهابیت را پذیرفت و رویکرد سیاسی اش اخوانی بود. تعدادی از شیوخ سعودی مانند دکتر سلمان العوده، و القرنی، زیر چتر یوسف القرضاوی چنین مجمعی را شکل داده اند.

رونمایی از مخترع جهاد نکاح! 4

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره سیب موز مراجعه نمایید .