حسابرسی فعالیت دهیاری ها در سال جاری الزامی است/ لزوم اهتمام بخشداران برای شناسایی ضروری ترین نیازها در روستاها

سیب موز مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین:حسابرسی فعالیت دهیاری ها در سال جاری الزامی است/ لزوم اهتمام بخشداران برای شناسایی ضروری ترین نیازها در روستاها

حسابرسی فعالیت دهیاری ها در سال جاری الزامی است/ لزوم اهتمام بخشداران برای شناسا

سیب موز: حسابرسی فعالیت دهیاری ها در سال جاری الزامی است/ لزوم اهتمام بخشداران برای شناسایی ضروری ترین نیازها در روستاها مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین با بیان اینکه حسابرسی فعالیت دهیاری ها در سال جاری الزامی شده است، گفت: در این زمینه شرکتی انتخاب شده و کار خود را از اول مهر ماه سال جاری شروع می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، کریم حبیبی انبوهی در همایش بخشداران استان قزوین که صبح امروز در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: نشست مشورتی بخشداران این استان هر چند وقت یکبار برگزار می شود که مباحث مربوط به روستا در این نشست مطرح و سیاست ها، برنامه های دولت و دفتر امور روستایی استانداری قزوین به بخشداران ابلاغ می شود.

به گزارش سیب موز وی با بیان اینکه آنچه در توسعه روستایی رخ داده با دلالت و پیگیری بخشداران حاصل شده است، ادامه داد: دفتر امور روستایی استانداری قزوین راهبرد «یک بزرگ تر از دوازده» را انتخاب کرده، به این معنا که در سال گذشته اتفاق رخ داده به مراتب بیشتر از تمام اقداماتی است که طی دوازده سال کار دهیاری ها انجام شده بود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین خاطرنشان کرد: بخشداران بلندگو و پیام رسان دولت در روستاها هستند که لازم است دو دیدگاه و دغدغه استاندار قزوین در این جلسه مطرح شود.

حبیبی انبوهی اضافه کرد: نکته نخست این است که بخشداران تمام اهتمام خود را برای شناسایی ضروری ترین نیازهای روستا به کار گیرند و برای حل آن ها تلاش کنند؛ اگر ما سنگ فرش طلا در روستا انجام دهیم اما همچنان مشکل آب شرب وجود داشته باشد، این سنگ فرش هیچ فایده ای ندارد.

این مسؤول گفت: دغدغه دیگر، بحث اقتصاد مقاومتی است که بخشی از ظرفیت های روستاها در این زمینه شناسایی شده و لازم است سایر ظرفیت ها هم شناسایی شود و به فعلیت برسد؛ این حداقل وظیفه مسؤولان در اقتصاد مقاومتی است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین تشریح کرد: ارتباط برخی از بخش ها با حوزه معاونت عمرانی استانداری قزوین کاهش یافته که لازم است این ارتباط افزایش یابد.

حبیبی انبوهی با بیان اینکه حسابرسی فعالیت دهیاری ها در سال جاری الزامی شده است، عنوان کرد: در این زمینه شرکتی انتخاب شده و کار خود را از اول مهر ماه سال جاری شروع می کند که لازم است بخشداری ها با این شرکت همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: روستاهای 20گانه که سند توسعه ویژه برای آن ها داده شده نیاز به اهتمام بیشتر دارد و ضروری است که بخشداری ها این روستاها را جزء برنامه های خود قرار دهد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین با بیان اینکه یکی از ظرفیت های روستا که هم فرصت و تهدید است، پایگا ه های آتش نشانی موجود در روستاها است، یادآور شد: اگر این پایگاه ها از آتش سوزی و ورود خسارت جلوگیری کند، فرصت است و اما اگر صرف دکور باشد و با وقوع آتش سوزی هیچ اقدامی صورت نگیرد، بدنامی و سوءظن ایجاد می شود.

حبیبی انبوهی اذعان کرد: از ابتدای نظام بین حیثیت، اقتدار نظام و غیره رابطه مستقیمی تعریف شده است که یکی از آن ها انتخابات و دیگری سفر مقام معظم رهبری و هیأت دولت به استان ها بوده و لازم است در سفر پیش روی هیأت دولت به استان قزوین در مانور حمایت از دولت و نظام کمر همت بسته شود.

اتنهای پیام/77027/چ40