راه اندازی بیمارستان صحرایی در مناطق محروم چالدران

سیب موز مسؤول بیمارستان های صحرایی شمال غرب سپاه خبر دادراه اندازی بیمارستان صحرایی در مناطق محروم چالدران

راه اندازی بیمارستان صحرایی در مناطق محروم چالدران

سیب موز: راه اندازی بیمارستان صحرایی در مناطق محروم چالدران مسؤول بیمارستان های صحرایی شمال غرب سپاه از راه اندازی بیمارستان صحرایی در مناطق محروم چالدران به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از چالدران سرهنگ ناصر علیزاده صبح امروز در جلسه شورای اداری چالدران که در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد، اظهار داشت: بیمارستان صحرایی در چالدران همزمان با هفته دفاع مقدس در چالدران راه اندازی خواهد شد.

به گزارش سیب موز وی با بیان اینکه در سایر شهرهای استان نیز بیمارستان صحرایی ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: هدف از راه اندازی این بیمارستان صحرایی ماوای بیماران در مناطق صعب العبور و کمتر برخوردار است.

مسئول بیمارستانهای صحرایی شمال غرب سپاه با بیان اینکه بیمارستانهای صحرایی هر ساله در مناطق محروم راه اندازی می شود، اعلام کرد: بیمارستانهای صحرایی امسال نیز از 31 شهریور ماه تا هفتم مهر ماه امسال دایر خواهند بود.

این مسؤول  با بیان اینکه امسال نیز در روستای کرد کندی چالدران شاهد برپایی چادر صحرایی خواهیم بود، اظهار داشت: در این بیمارستان شاهد ارائه خدمات دندانپزشکی، چشم پزشکی، مغز و اعصاب، قلب آزمایشگاه و سونوگرافی خواهیم بود.

علیزاده با بیان اینکه تمام این خدمات به صورت رایگان به مردم روستاهای اطراف نیز ارائه می شود، اذعان داشت: در این بیمارستان شاهد حضور کیپ پزشکی متشکل از پزشکان متخصص، پزشک عمومی و پرستار خواهیم بود.

مسئول بیمارستانهای صحرایی شمال غرب سپاه در ادامه به بحث آموزشی که توسط اکیپ های آموزشی در روستاها ارائه خدمات می کنند اشاره کرد و گفت: این افراد با ارائه 200 بسته آموزشی در مناطق محروم و دورافتاده نسبت به آموزش دانش آموزان در روزهای آینده اقدام خواهند کرد.

این مسؤول اعلام کرد: ارتقای سطح بهداشت، درمان و آموزش در جوامع روستایی و کمتر برخوردار هدف اصلی از اجرای چنین برنامه هایی است.

انتهای پیام/61001