3 هزار میلیارد ریال مشوق صادراتی به فعالان صادراتی پرداخت می شود

سیب موز وزیر صنعت، معدن و تجارت:3 هزار میلیارد ریال مشوق صادراتی به فعالان صادراتی پرداخت می شود

3 هزار میلیارد ریال مشوق صادراتی به فعالان صادراتی پرداخت می شود

سیب موز: 3 هزار میلیارد ریال مشوق صادراتی به فعالان صادراتی پرداخت می شود وزیر صنعت، معدن و تجارت از پرداخت 3 هزار میلیارد ریال مشوق صادراتی به فعالان صادراتی در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمدرضا نعمت زاده صبح امروز در دیدار با آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس پرداخت 3 هزار میلیارد ریال مشوق مالیاتی به فعالان صادراتی درخواست شده که در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی این مشوق ها به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد.

به گزارش سیب موز وی تصریح کرد: با پرداخت این مشوق خدمات ارزنده ای به فعالان صادراتی ارائه می شود که در این صورت می توان به افزایش صادرات امید بست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ارتقای جایگاه صادرات غیرنفتی و جلوگیری از خام فروشی نفت و معادن لازمه پیشرفت و توسعه صنعتی و رونق تولید است، خاطرنشان کرد: ساماندهی تولید و تقویت اصولی این بخش یکی از راهکارهای موثر در بهبود وضع اقتصادی کشور است که مقام معظم رهبری نیز تاکید ویژه ای بر آن دارد.

نعمت زاده افزود: ساماندهی تولید و تقویت اصولی این بخش جز با حمایت و تقویت واحدهای صنعتی و بهره گیری از ظرفیت های انسانی و امکانات موجود در بخش های دولتی و خصوصی امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: دولت با عزم جدی به دنبال تحقق فرامین رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی است، اما بنیه مالی لازم را برای انجام این کار ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه هم اکنون حجم بالایی از منابع کشور در پرداخت یارانه ها صرف می شود، اظهار کرد: در حال حاضر 42 میلیون نفر در کشور یارانه دریافت می کنند و می توان گفت میزان پرداختی یارانه به مردم 1.5 برابر بودجه عمرانی کشور است و دولت چاره ای جز پرداخت ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت برقراری عدالت اجتماعی، کاهش مصرف انرژی، ایجاد اشتغال و صرف منابع در تولید را از مهم ترین سیاست های دولت عنوان کرد.

انتهای پیام/87004/ر30/