آسترکی: می خواستیم همه مهار وزنه 300 کیلویی را ببینند/سیامند به قولش عمل کر

سیب موز گزارش خبرنگار اعزامی فارس از ریوآسترکی: می خواستیم همه مهار وزنه 300 کیلویی را ببینند/سیامند به قولش عمل کر

آسترکی: می خواستیم همه مهار وزنه 300 کیلویی را ببینند/سیامند به قولش عمل کر

سیب موز: آسترکی: می خواستیم همه مهار وزنه 300 کیلویی را ببینند/سیامند به قولش عمل کر مربی تیم ملی وزنه برداری معلولین ایران گفت: قول داده بودیم که سیامند رحمان در پارالمپیک ریو رکوردشکنی کند و او توانست به این قولش عمل کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از ریو، رضا آسترکی پس از قهرمانی مقتدرانه سیامند رحمان در پارالمپیک ریو اظهار داشت: وقتی سیامند یک طرف مسابقه باشد، آن رقابت یک طرفه خواهد بود. مهم برای ما ثبت رکوردی بود که قولش را داده بودیم و سیامند به این قول عمل کرد.

وی افزود: می خواستیم همه در پارالمپیک ریو بلند کردن وزنه 300 کیلویی را ببینند که البته سیامند 2 وزنه بالاتر این را هم مهار کرد تا آمادگی فوق العاده اش را نشان بدهد.

به گزارش سیب موز

مربی تیم ملی وزنه برداری معلولین ادامه داد: سیامند به خوبی گرم کرد و خوشبختانه آن مشکلی که در پارالمپیک لندن رخ داده بود، اینجا پیش نیامد و او توانست وزنه ها را یکی پس از دیگری مهار کند.

آسترکی گفت: خدا کمک کرد و این همان وزنه هایی بودند که مهار آن را تصور کرده بودیم. برای این وزنه ها باید شرایط مهیا می شد که خوشبختانه فراهم بود.

وی عنوان کرد: سیامند در تمرینات 315 کیلوگرم را هم مهار کرده بود، اما نظرمان این بود که ابتدا رکورد 300 کیلوگرم را بزند. واقعا حیف بود که بخواهیم برای رکورد های بالاتر چهار سال دیگر منتظر بمانیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که او امروز همه رکوردها را بزند.

مربی تیم ملی وزنه برداری معلولین در پاسخ به این سوال که آیا سیامند رحمان برای این رکورد شکنی استرس داشت؟ خاطرنشان کرد: سیامند شب گذشته و حتی پیش از آن هم هیچ استرس و تزلزلی نداشت. او دیشب به من گفت آیا باید کار خاصی انجام بدهد، که به او گفتم همان روال عادی را داشته باشد.

آسترکی در پایان گفت: امروز رکوردی ثبت شد که سال ها باقی خواهد ماند و اگر بخواهد روزی شکسته شود، به دست یک ایرانی دیگر خواهد بود.

انتهای پیام/ک