توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی، مورد حمایت جدی ماست

سیب موز استاندار اردبیل:توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی، مورد حمایت جدی ماست

توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی، مورد حمایت جدی ماست

سیب موز: توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی، مورد حمایت جدی ماست استاندار اردبیل گفت: در بحث توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی به ویژه معلولان و زنان سرپرست خانوار باید یک حرکت مناسب و قابل اتکا انجام شود تا بسیاری از دغدغه ها و مشکلات برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مجید خدابخش عصر امروز در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی اظهار کرد: طرح های خوبی با رویکرد ریشه یابی علل و عوامل آسیب های اجتماعی در سطح کشور و استان اردبیل در حال انجام است که از جمله این دغدغه ها تلاش دولت خدمتگزار برای کاهش آسیب طلاق است و باید به صورت منطقی و واقع بینانه علل و عوامل ریشه یابی شده و راهکار منطقی در کاهش آسیب ها مد نظر قرار گیرد.

به گزارش سیب موز وی با بیان اینکه برگزاری همایش معاونان توانبخشی در استان اردبیل با محور فعالیت های متعدد فرصت خوبی را فراهم می آورد تا از امکانات و شرایط مناسب بیشتر استفاده کنیم، تصریح کرد: کاری که بهزیستی در رسیدگی به جامعه هدف اعم از معلولان، زنان سرپرست خانوار و مددجویان انجام می دهد یک کار سخت و طاقت فرساست اما به نظر می رسد در این باب پرسنل این مجموعه با روحیه مضاعف خدمتگزاری در عرصه حاضر هستند.

استاندار اردبیل سختی کار برای رسیدگی به خانواده های دو معلول و بالاتر را به همراه تکریم سالمندان و توجه به اشتغال و تأمین مسکن جامعه هدف بهزیستی یادآور شد و گفت: استان اردبیل آمادگی آن را دارد تا به عنوان یکی از استان های پایلوت در اجباری شدن مشاوره های ژنتیکی قبل از ازدواج تلقی شده و این امر در بین خانواده ها مورد توجه قرار گیرد.

خدابخش همچنین به اعتیاد به عنوان یکی از آسیب ها و معضلات جدی اشاره کرد و افزود: در استان اردبیل نقشه راهی در امر پیشگیری از اعتیاد مورد توجه و مد نظر قرار گرفته تا بتوانیم آسیب ها را در این بخش به حداقل برسانیم.

وی افتخارآفرینی مجید فرزین را در پارالمپیک ریو با کسب مدال طلا یادآور شد و بیان کرد: شایسته است سازمان بهزیستی از این ورزشکار توانمند که جز جامعه هدف آنهاست به هر شکل ممکن حمایت کرده و با بهترین تشویق ها زمینه روحیه بخشی برای این ورزشکار موفق استان را فراهم آورد.

خدابخش همچنین از تأمین منابع اعتباری استانی و ملی برای تکمیل مرکز اورژانس اجتماعی در اردبیل خبر داد و اضافه کرد: ما در حد وسع و توان به تکمیل این پروژه کمک می کنیم.

انتهای پیام/62001/ج30/