اختصاص وام قرض الحسنه تا سقف 750 میلیون ریال به شرکت های دانش بنیان

سیب موز رئیس مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری فارس خبر داداختصاص وام قرض الحسنه تا سقف 750 میلیون ریال به شرکت های دانش بنیان

اختصاص وام قرض الحسنه تا سقف 750 میلیون ریال به شرکت های دانش بنیان

سیب موز: اختصاص وام قرض الحسنه تا سقف 750 میلیون ریال به شرکت های دانش بنیان رئیس مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری فارس گفت: به شرکت های دانش بنیان که تازه تأسیس شده اند تا سقف 750 میلیون ریال وام قرض الحسنه اختصاص داده می شود.

احسان آزادی امروز در حاشیه رونمایی از سامانه راکت هوشمند اطفا حریق که برای نخستین بار در جهان در شیراز طراحی و ساخته شده است در گفت وگو با خبرنگار فارس در این شهر اظهار داشت: پیگیری معافیت های مالیاتی و گمرکی تا 100 درصد، ارائه مشاورهای مالی، حقوقی و بازاریابی به صورت رایگان، تهیه مکان استقرار شرکت های دانش بنیان با هزینه بسیار اندک و نیز خدمات عمومی و اطلاع رسانی ازجمله فعالیت های مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری این استان است.

به گزارش سیب موز وی خاطرنشان کرد: بیش از 150 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان فارس مستقر شده اند و برای سرمایه گذاری شرکت های تازه تأسیس سازوکارهای تعریف شده ای ارائه شده است.

رئیس مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری استان فارس تصریح کرد: در سال جاری بیش از 30 شرکت جدید در پارک علم و فناوری فارس پذیرش شده و نیز برای نخستین بار محصول جدید شرکت آلتون صنعت جنوب با عنوان نسل جدید سیستم های اطفا حریق هوشمند در این مرکز رونمایی شده است.

آزادی بیان داشت: گردش مالی شرکت های دانش بنیان این استان در سال مالی گذشته بیش از یک هزار میلیارد ریال و 10 میلیارد ریال ارزی بوده که نشان از اهمیت تولید و صادرات از سوی این شرکت ها است.

وی اضافه کرد: پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه ای مدیریت می شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت در جامعه در راستای توسعه عدالت از طریق توسعه فرهنگ نوآوری و توان رقابتی شرکت های حاضر در پارک و موسسه های متکی بر علم و دانش است.

این مسؤول بیان داشت: تجاری سازی نتایج تحقیقات دانشگاهی، تحقق ارتباط بین بخش های تحقیقاتی، تولیدی و خدماتی، کمک به جذب دانش فنی و سرمایه های داخلی و بین المللی، حمایت از تأسیس شرکت های کوچک و متوسط فناوری، تحقیقاتی و مهندسی نوآور و حضور مؤثر در بازارهای فناوری جهانی از دیگر اهداف این مرکز است.

آزادی اظهار داشت: در حال حاضر در هشت شهرستان آباده، استهبان، جهرم، سپیدان، فسا، قیروکارزین، لارستان و کازرون برای حمایت از مؤسسات مستقر در این شهرستان ها مرکز رشد واحدهای فناوری تأسیس شده است.

وی خاطرنشان کرد: مهم ترین فعالیت واحدهای فناوری پذیرش شده در مرکز رشد فناوری جامع شامل برق و الکترونیک، ساخت و تولید، مکاترونیک، مواد و متالوژی، فناوری های نوین، اپتیک و لیزر، مدیریت شهری، خدمات مهندسی، علوم پزشکی و دارویی، عمران، هنر، گردشگری و معماری است.

رئیس مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری فارس تصریح کرد: این مرکز در رشته های مهندسی شیمی، نفت، گاز، پتروشیمی و در مرکز رشد کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع تبدیلی در رشته های زیست فناوری کشاورزی، ماشین آلات، ابزار دقیق و آزمایشگاهی، محصولات غذایی نوین، گیاهان دارویی، معطر و ادویه ای، ریزافزایی، نانوفناوری کشاورزی های مدرن آبیاری فعالیت کرده است.

انتهای پیام/2448/ک40/