برخورد با موسسات قرآنی بدون مجوز

سیب موز مدیر دارالقرآن الکریم استان قم خبر دادبرخورد با موسسات قرآنی بدون مجوز

برخورد با موسسات قرآنی بدون مجوز

سیب موز: برخورد با موسسات قرآنی بدون مجوز مدیر دارالقرآن الکریم استان قم گفت: دارالقران با موسسات قرآنی فاقد مجوز براساس قانون برخورد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین جواد عظیمی ظهر امروز در همایش مدیران مؤسسات و خانه های قرآن شهری و روستایی که در سالن آمفی تئاتر اداره کل تبلیغات استان قم برگزار شد، با اشاره به فعالیت های خانه های قرآن اظهار کرد: این مراکز با هدف گسترش فعالیت های قرآنی در جامعه و آشنا کردن مردم با قرآن کریم تأسیس شده اند، برخی از خانه های قرآن با وجود امکانات کمشان فعالیت های گسترده ای داشتند و توانستند که در جامعه مثمرثمر باشند.

به گزارش سیب موز مدیر دارالقرآن الکریم استان قم ادامه داد: فعالیت خانه های قرآنی باید با گرفتن مجوز از مراکز مرتبط باشد، در آینده صدور مجوز این مراکز از طریق سایت تلاوت صورت می گیرد و دارالقران هم با مؤسسات قرآنی فاقد مجوز براساس قانون برخورد خواهد کرد.

وی افزود: بازرسان دارالقرآن کریم به صورت مستمر از خانه های قرآن به صورت علنی و غیرعلنی بازرسی می کنند، اگر این مراکز برخلاف آئین نامه مربوط عمل کنند، با آن ها برخورد می شود، همچنین از خانه های قرآنی که خوب عمل کنند هم تقدیر صورت خواهد گرفت.

عظیمی با اشاره به خانه های قرآن اظهار کرد: این مراکز تنها مجاز هستند که با نام خانه قرآن فعالیت کنند و نباید خانه های قرآن با عناوین دیگری همچون مهد کودک در سطح جامعه تبلیغ کنند، همچنین در خانه های قرآن نباید به کودکان فشار آورد و مربیان باید سعی کنند کودکان را متناسب با سنشان با قرآن آشنا کنند.

مدیر دارالقرآن الکریم استان قم ادامه داد: همچنین باید مربیانی که در خانه های قرآن به کار گرفته می شوند، گزینش شوند، تنها مربیانی که دوره های تربیت معلم معتبر شرکت کرده اند و از اداره امور قرآنی تائیدیه گرفته اند، حق کار در خانه های قرآنی را به عنوان مربی دارند.

وی افزود: در سال های گذشته کتاب های متعدد و پراکنده ای در خانه های قرآنی تدریس می شد، امسال به این مراکز ابلاغ شده که کتاب های یار مهربان و هدیه آسمانی به عنوان کتاب های اصلی در خانه های قرآنی تدریس شود، همچنین در کنار این کتاب ها، خانه های قرآن می توانند که کتاب های دیگری که دارالقرآن آن ها را تائید کرده ، تدریس کنند.

عظیمی در خصوص بیمه کودکان در خانه های قرآن اظهار کرد: طی سال های گذشته ما مشاهده می کردیم که برخی از کودکان در این مراکز بیمه می شدند و برخی هم بیمه نمی شدند، امسال دارالقرآن وارد این مساله شد و با بررسی های لازم، یک بیمه مناسب انتخاب شد تا خانه های قرآن، قرآن آموزان و مربیان را بیمه مسوولیت کنند تا بیمه در قبال حوادث احتمالی پاسخ گو و متعهد باشد.

مدیر دارالقرآن الکریم استان قم خاطرنشان کرد: بنای ما بر این نبود که لباس فرم را در خانه های قرآن داشته باشیم، اما طی سال های اخیر مشاهده کردیم که در برخی از خانه های قرآن، کودکان لباس فرم دارند و برخی دیگر هم ندارند، لذا ما امسال در این مساله ورود کردیم تا لباس فرم کودکان همه به یک شکل باشد، ما یک لباس به رنگ روشن را در این راستا انتخاب کردیم تا این مراکز با مشکلی در این خصوص مواجه نشوند.

انتهای پیام/2258/غ40