پیش بینی برداشت 157 هزار تن سیب از باغات استان زنجان

سیب موز مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبر دادپیش بینی برداشت 157 هزار تن سیب از باغات استان زنجان

پیش بینی برداشت 157 هزار تن سیب از باغات استان زنجان

سیب موز: پیش بینی برداشت 157 هزار تن سیب از باغات استان زنجان مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: پیش بینی می شود 157 هزار تن سیب از باغات استان زنجان طی سال جاری برداشت شود.

بهنام اوجاقلو امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: سیب از جمله مهم ترین محصولات باغی استان زنجان محسوب می شود، به گونه ای که سطحی بالغ بر 8 هزار و 900 هکتار از باغات استان را این محصول به خود اختصاص داده است.

به گزارش سیب موز وی تصریح کرد: 7 هزار و 500 هکتار از باغات سیب استان زنجان بارور است و «گلدن» و «رد» نیز از جمله عمده ارقام محصول سیب در استان را شامل می شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از پیش بینی برداشت 157 هزار تن سیب طی سال جاری در استان زنجان خبر داد و افزود: برداشت محصول سیب در مناطق مختلف استان همه ساله از اوایل مهرماه آغاز شده و تا اواسط آبان ماه ادامه پیدا می کند.

اوجاقلو با بیان اینکه عملکرد محصول سیب سال جاری در باغات استان زنجان حدود 21 تن در هکتار برآورد شده است، خاطرنشان کرد: بخشی از سیب تولیدی در استان همه ساله به منظور توزیع در ایام عید در سردخانه های استان ذخیره سازی شده و مابقی علاوه بر تامین نیاز استان به استان های همجوار از جمله تهران ارسال می شود.

وی عنوان کرد: طی سال زراعی جاری یک هزار هکتار از باغات سیب بهاره استان دچار سرمازدگی شده و  در این راستا بالغ بر 2 هزار و 700 تن از محصول سیب استان خسارت دیده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان متذکر شد: سرمازدگی بالغ بر 5 میلیارد تومان به سیب بهاره استان زنجان خسارت وارد کرد.

انتهای پیام/2308/ک20