پاسداری از آرمان های علوی وظیفه همه شیعیان است

پاسداری از آرمان های علوی وظیفه همه شیعیان است

سیب موز: پاسداری از آرمان های علوی وظیفه همه شیعیان است

بیرجند- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی پاسداری از آرمان های علوی را وظیفه همه شیعیان دانست و گفت: دست کشیدن از این آرمان ها دشمن را خشنود خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام کاظم لطفیان ظهر جمعه در همایش تجلیل از سادات خراسان جنوبی اظهار کرد: ولایت و ولادت دو عنصر ارزشمند و جدانشدنی شیعیان است.

به گزارش سیب موز وی با بیان اینکه پیروی از آرمان های علوی باعث دشمنی بیش از پیش کفار با جامعه اسلامی شده است، افزود: رفتار و اعمال سادات باید به گونه ای باشد که مردم از هم نشینی با آن ها احساس آرامش داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه متاسفانه امروزه خوشرویی در جامعه بسیار کمرنگ شده است، گفت: بداخلاقی عامل بسیاری از مشکلات خانواده ها و جامعه است.

وی با تاکید بر قرائت زیارت کبیره در روز عید غدیر خم، تصریح کرد: نبوت خالص و معاد شایسته در گرو انس با اهل بیت(ع) است.

لطفیان با بیان اینکه صداقت را باید در اولویت های زندگی قرار داد، بیان داشت: ولایت دارایی ارزشمندی است که توحید نیز در آن تعریف می شود.

وی با بیان اینکه پیامبر پس از سه رویداد مهم بعثت، ولادت حضرت زهرا و هجرت غدیر را مهم ترین رخداد زندگی خود می دانستند، افزود: سه رویداد مهم رسول اکرم(ص) به غدیر ختم می شود و دین را کامل می کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ناامید شدن کفار و تکمیل دین اسلام از ویژگی های مهم روز عید غدیر به شمار می آید، اظهار کرد: دست کشیدن از آرمان های علوی دشمن را خشنود خواهد کرد.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) عامل برکت در جامعه اسلامی هستند، گفت: رازداری و صداقت باید از صفات سادات باشد.

لطفیان با اشاره به تلاش های زیاد استکبار در جهت نابود کردن شیعه و سادات، عنوان کرد: ولادت و ولایت امام علی (ع) در زندگی شیعیان باعث افتخار است و باید قدر آن را بدانیم.

وی افزود: با توجه به اینکه سادات عامل خیر در جامعه هستند باید جهادی در راستای افزایش نسل شیعه و سادات راه بیندازیم.

وی با بیان اینکه هر انسانی از هر کجای دنیا باید به ولایت امام علی (ع) پایند باشد، بیان کرد: بهره مندی از ارزش های امام علی (ع)، حضرت فاطمه زهرا (س) و سادات جامعه اسلامی افتخاری برای تمامی شیعیان محسوب می شود.