تخصیص 37 هزار میلیارد تومان اعتبار به بخش های عمرانی در کشور

تخصیص ۳۷ هزار میلیارد تومان اعتبار به بخش های عمرانی در کشور

سیب موز: تخصیص 37 هزار میلیارد تومان اعتبار به بخش های عمرانی در کشور

رشت- سخنگوی دولت از اختصاص 37 هزار میلیارد تومان اعتبار به بخش های عمرانی کشور با هدف ایجاد رشد اقتصادی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت پیش از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت از دو مسیر رشد اقتصادی و اشتغال جوانان را دنبال می کند.

به گزارش سیب موز وی افزود: این فعالیت ها در یک مسیر  از طریق فعال کردن واحدهای تولیدی راکد انجام می شود که برای این مهم بالغ بر 16 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

سخنگوی دولت ادامه داد:این میزان اعتبار برای راه اندازی مجدد هفت هزار و 500 واحد نیمه فعال و راکد در سال جاری است که گیلان هم از این مجموعه سهم خوبی دارد.

نوبخت تصریح کرد: این میزان اعتبار از طریق اعطای تسهیلات به این واحدها در نظر گرفته شده که طبق گزارشی که استاندار گیلان در این باره ارائه کرده است، تعدادی از واحدهای تولیدی راکد در استان از تسهیلات مورد نظر بهره مند شده اند.

وی با بیان اینکه مابقی واحدهای راکد نیز از تسهیلات یاد شده بهره خواهند برد گفت: به طور حتم از طریق اشتغالزایی که با راه اندازی این واحدهای تولیدی به وجود می آورند، تا قبل از پایان سال در بازار کار استان به ویژه در بحث به کارگیری نیرو متخصص با تحرکی چشمگیر روبرو می شویم.

سخنگوی دولت در ادامه خاطرنشان کرد: دولت در بخش عمرانی نیز با تخصیص 37 هزار میلیارد ریال به این بخش، برای فعال کردن عرصه اقتصادی تلاش می کند.

نوبخت تصریح کرد: با توجه به الزام دولت به پایان بخشیدن به برخی طرح های عمرانی در سال جاری، به طور حتم سهم بودجه عمرانی گیلان نیز به طور کامل تخصیص داده می شود تا بتوان از طرح های عمرانی موجود تا پایان سال جاری بهره برداری کرد.

وی همچنین به بودجه شش هزار و 500 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده برای امور فرهنگی اشاره کرد و گفت: جدای از این سرمایه گذاری در بخش فرهنگی، بخش های ویژه ای مورد نظر است که در راستای گسترش فعالیت های فرهنگی انجام می شود.