سیل و طوفان آسیبهای غیرقابل پیش بینی به قائمشهر وارد کرد

سیل و طوفان آسیبهای غیرقابل پیش بینی به قائمشهر وارد کرد

سیب موز: سیل و طوفان آسیبهای غیرقابل پیش بینی به قائمشهر وارد کرد

قائمشهر - فرماندار قائمشهر گفت: در بحران اخیر سیل و طوفان آسیب های غیرقابل پیش بینی به شهرستان وارد شده است.

به گزارش خبرنگارمهر، مهدی محمدی بعدازظهر پنجشنبه، در جلسه شورای اداری قائم شهر با گله مندی از برخی افرادکه در تریبونها، خدمات دولت را در خصوص اقدامات انجام شده در طوفان اخیر قائم شهر نادیده گرفتند، اظهار داشت: در اتفاق سیل و طوفان 12 شهریور ماه سال جاری، آسیب های غیر قابل پیش بینی به شهرستان واردشد که از لحظه وقوع، همه دستگاهها پای کار آمده و با بسیج همه امکانات به شهروندان امدادرسانی کردند، اما متأسفانه برخی افراد این زحمات را نادیده گرفته و با سخنان خود موجب تشویش اذهان عمومی، شدند که قابل بخشش نیست.

به گزارش سیب موز فرماندار قائم شهر از تصویب 958 میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی توسط دولت برای بازسازی بخشهای آسیب دیده ناشی ازسیل و طوفان در این شهرستان، خبر داد.

سعید قاسمپوری رئیس بنیاد مسکن شهرستان قائم شهر در ادامه این جلسه اظهارداشت: تاکنون 101 خانه روستایی خسارت دیده شناسایی شده است.

وی ادامه داد: چهار هزارو 200 تقاضای بازدید خانه های آسیب دیده شهری توسط بنیادمسکن اخذ، که تاکنون دو هزارو 834وواحد شناسایی و مورد بازدیدقرار گرفت.

قاسمپور با اشاره به صدور 5هزارو 830 حواله روستایی، تصریح کرد: 148 تریلی معادل 196 هزارمترمربع ایرانیت در روستاها و 30 تریلی معادل 40 هزارمترمربع ایرانیت در شهر قائم شهر و ارطه توزیع شد.