جایگاه ووشوی قم در عرصه ملی ارتقا یافته است

جایگاه ووشوی قم در عرصه ملی ارتقا یافته است

سیب موز: جایگاه ووشوی قم در عرصه ملی ارتقا یافته است

قم - دبیر هیئت ووشوی استان قم با بیان اینکه جایگاه ووشوی قم در عرصه ملی ارتقا یافته است گفت: رشته ووشو در قم در مسیر پیشرفت قرار گرفته است.

هادی رشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: رشته ووشو در قم رشته ای است که به تدریج جایگاه خود را پیدا کرده است و نگاهی که در حال حاضر، فدراسیون ووشو به استان قم دارد با گذشته قابل مقایسه نیست و جایگاه ووشوی قم در عرصه ملی ارتقا یافته است.

وی افزود: ما در بخش ساندا و مبارزه نسبت به تالو جلوتر هستیم و استان هایی مثل اصفهان، خوزستان و خراسان رضوی تالوکاران خوبی دارند اما قم در تالو در حال آموزش و میدان دادن به تالوکاران نونهال و نوجوان است و به تدریج زمان مدال آوری قم در تالو نیز فرا خواهد رسید.

به گزارش سیب موز

دبیر هیئت ووشوی استان قم گفت: انتظار درخشش در تالو در سطح کشور در شرایط کنونی دور از منطق است اما در بخش ساندا، همان تفکری در قم غالب است که در سطح کشور وجود دارد  به طور کلی ساندای ایران نسبت به تالو پیش است زیرا مردم کشور ما به رشته های ورزشی انفرادی و مبتنی بر قدرت بدنی علاقه زیادی دارند.

رشیدی بیان داشت: آن چه در ووشوی قم در قسمت تالو در جریان است در مقایسه با گذشته رشد فوق العاده ای را نشان می دهد علاوه بر این باید به تجهیزات موجود هم نگاه کنیم زیرا عمده تجهیزات تالو از چین وارد می شود و در ایران تولید نداریم.

وی عنوان کرد: آلیاژی که شمشیرهای تالو با آن ساخته می شود برای ما ناشناخته است و مجبور به واردات هستیم و این موضوع سبب بالا رفتن هزینه ها در تالو می شود و در بخش تالو فیلد که تشک تالو است همین مسئله وجود دارد و ما اگر بخواهیم تشک تالو بخریم مجبوریم حدود 80 میلیون تومان هزینه کنیم.

دبیر هیئت ووشوی استان قم تصریح کرد: هر چه تعداد باشگاه های فعال ما در سطح شهر حتی به صورت غیر تخصصی بالاتر رود اوضاع برای ووشوی قم امیدوار کننده تر خواهد بود و مردم باید ووشو را ببیند تا زیبایی های آن را درک کنند.