1300دانشجوی خواهر وارد حوزه های علمیه زنجان شدند

۱۳۰۰دانشجوی خواهر وارد حوزه های علمیه زنجان شدند

سیب موز: 1300دانشجوی خواهر وارد حوزه های علمیه زنجان شدند

زنجان- مدیر مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان زنجان گفت: در سال تحصیلی 95-96 حدود هزار  300 طلبه خواهر در رشته های کلام اسلامی و فقه اصول در حوزه های علمیه زنجان تحصیل خواهند کرد.

حجت الاسلام بلال محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: 65 درصد از دانشجویان حوزه های علمیه خواهران هستند و تاکنون 400 نفر از حوزه علمیه استان زنجان فارغ التحصیل شده اند.

به گزارش سیب موز وی با بیان اینکه دراستان زنجان مدرسه علمیه خواهران در شهرهای ابهر، زنجان ، هیدج، قیدار و ماه نشان در حال فعالیت هستند، ادامه داد: یک واحد حوزه علمیه که در مرکز استان است در مقطع  سطح سه کارشاسی ارشد و بقیه  واحدهای آموزشی در سطح دو و کارشناسی طلبه جذب می کند.

محمدی تاکید کرد: در سال تحصیلی 95-96 حدود هزار  300 طلبه خواهر در رشته های کلام اسلامی و فقه اصول  در حوزه های علمیه استان زنجان تحصیل خواهند کرد.

مدیر مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان زنجان با بیان اینکه از بهمن ماه سالجاری دو حوزه علمیه در زنجان طلبه جذب می کنند، گفت: در استان زنجان علاوه بر هفت حوزه علمیه دو حوزه علمیه در صائین قلعه و خرمدره از بهمن ماه سالجاری دانشجو جذب می کنند.

محمدی با بیان اینکه در سال تحصیلی امسال 270 دانشجوی جدید وارد حوزه های علمیه خواهران می شوند، تصریح کرد: زنجان استانی فرهنگی است و عالمان و نخبگان علمی و مذهبی فراوانی دارد و باید توجه به حوزه فرهنگی و دینی مورد توجه دولت قرار گیرد تا فرهنگ دینی در استان ترویج شود.

وی گفت: درحال حاضر فعالیت های فرهنگی و دینی در حوزه های علمیه استان زنجان با جدیت پیگیری می شود و استقبال خواهران هم از این حوزه ها بسیار مطلوب است و حضور بانوان در حوزه های علمیه باعث ارتقای ارزش های دینی در خانواده ها می شود و در این راستا باید حضور بانوان در حوزه های علمیه تقویت شود.