جشن «ولایت علوی» در شهرستان صومعه سرا برگزار می شود

جشن «ولایت علوی» در شهرستان صومعه سرا برگزار می شود

سیب موز: جشن «ولایت علوی» در شهرستان صومعه سرا برگزار می شود

صومعه سرا- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه سرا با اشاره به دهه ولایت از برگزاری جشن بزرگ « ولایت علوی اکمال دین نبوی» در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان صومعه سرا خبر داد.

عزیز خادم شریف در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اداره اوقاف و امور خیریه همانند سال های گذشته علاوه بر برنامه های جانبی، جشن بزرگ «ولایت علوی اکمال دین نبوی» را در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می کند.

به گزارش سیب موز وی با اشاره به برگزاری دعای روز عرفه، نماز عید سعید قربان و همچنین برپایی محافل انس با قرآن در روزهای گذشته، افزود: با توجه به روز شمار این دهه که توسط سازمان اوقاف تهیه و تدوین شده هر روز شاهد برگزاری یک برنامه شاخص متناسب با نامگذاری همان روز هستیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه سرا با بیان اینکه این نهاد در شهرستان همزمان با سراسر استان برنامه هایی با محتوای ولایی و وقف تنظیم کرده است، گفت: برگزاری همایش های ولایت و بصیرت برای کارکنان، خانواده ها و اصحاب وقف، تقدیر از خیران و واقفان، غبارروبی امامزادگان و بقعه های متبرکه، برگزاری یادواره شهدای خفته در جوار امامزادگان، قرائت دعای جامعه کبیره در شب میلاد امام هادی (ع)، دعوت از جوانان و دانش آموزان جهت حضور در فضای معنوی امامزادگان و آموزش احکام بخشی از این برنامه ها است.

وی به برگزاری نشست های تخصصی صنفی با موضوع وقف در این دهه اشاره و خاطرنشان کرد: همچنین سومین همایش «بانوان ولایی» با هدف تبیین جایگاه زنان در امر ولایت مداری با همکاری حوزه علمیه، بسیج و هیئت های مذهبی خواهران در روز دوشنبه 29 شهریور ماه در یکی از امامزادگان شاخص شهرستان برگزار می شود.

خادم شریف با اشاره به روز «عید غدیرخم»، تصریح کرد: در این روز جشن بزرگ «ولایت علوی اکمال دین نبوی» رأس ساعت 10 صبح با حضور گسترده مردم در قالب کاروان های شادی با حمل پرچم های علوی و دسته های گل به سمت 9 امامزده شاخص شهرستان حرکت می کنند.

وی با بیان اینکه در این روز فرازهای منتخبی از خطبه های غدیرخم همراه با ترجمه توسط سخنرانان قرائت می شود، گفت: همچنین در این عید سعید از سادات خادم برخی امامزادگان نیز تجلیل و تقدیر به عمل می آید.

به گفته این مسئول اجرای عقد اخوت و برادری در آستان بقعه های متبرکه، قرائت میثاق نامه، راه اندازی ایستگاه های «همه واقف باشیم» و «مشاوره وقف» با رویکرد وقف های ولایی نیز بخش دیگری از برنامه های روز عید سعید غدیرخم در شهرستان صومعه سرا است.