برنامه دقیقی برای ساماندهی معتادان در مازندران طراحی شود

برنامه دقیقی برای ساماندهی معتادان در مازندران طراحی شود

سیب موز: برنامه دقیقی برای ساماندهی معتادان در مازندران طراحی شود

ساری - استاندار مازندران گفت: برای جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر برنامه و مکانیسمی دقیق در استان طراحی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار صبح چهارشنبه در جلسه شوری هماهنگی  مبارزه با مواد مخدر استان در مرکز نگهداری و درمان و کاهش آسیب معتادان در قاجارخیل ساری، مبارزه با مواد مخدر را جهادی بزرگ برای کاهش آسیب های اجتماعی دانست و گفت: اعتیاد یکی از دلایل اصلی طلاق در جامعه است.

به گزارش سیب موز وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاستهای خانواده به ساماندهی نظام مشاوره ای و آموزش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرده اند اظهار داشت: مبارزه با توزیع کنندگان مواد مخدر به طور جدی باید تداوم یابد و در مرکز درمان معتادان باید به مهارت آموزی و آموزش های معتادین توجه ویژه شود.

وی عنوان کرد: مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد و کاهش طلاق به عنوان دو برنامه مهم در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار دولت و استانداری قرار دارد و دستگاههای عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به وظایف خود در حوزه کاهش اعتیاد و آسیب های اجتماعی عمل کنند.

استاندار مازندران بر افزایش پذیرش معتادان در مرکز نگهداری و بازپروری معتادان تاکید کرد و گفت : انتظار داریم با توسعه آموزشها و انجام مشاوره تخصصی زمینه کاهش تقاضای مواد مخدر فراهم شود.