خلاقیت مبنای توسعه یافتگی شهرهاست/لزوم توجه دولت به زاینده رود

خلاقیت مبنای توسعه یافتگی شهرهاست/لزوم توجه دولت به زاینده رود

سیب موز: خلاقیت مبنای توسعه یافتگی شهرهاست/لزوم توجه دولت به زاینده رود

اصفهان - مشاور عالی و دستیار نظامی مقام معظم رهبری گفت: امروزه میزان خلاقیت مبنای توسعه یافتگی شهرهاست و از این رو در این زمینه شهر اصفهان فعالیت های خوبی را داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید یحیی رحیم صفوی بعد از ظهر سه شنبه در آئین افتتاحیه تقاطع غیر همسطح 25 آبان و رونمایی از 160 تاکسی «آریو» فرودگاه اصفهان ضمن تبریک به مردم،  شورای شهر و شهرداری اصفهان برای بهره برداری از  پروژه های بزرگی که طی سه سال گذشته در بخش حمل و نقل (قطار شهری)، عمران (پروژه بزرگ میدان استقلال و تقاطع غیر همسطح 25 آبان) و زیبا سازی شهر اصفهان اجرایی شده است، اظهار داشت: باید توجه داشت که این اقدامات ادامه رشادت های مردم اصفهان در هشت سال دفاع مقدس است که برای توسعه و استقلال کشور انجام می شود.

به گزارش سیب موز وی اصفهان را شهری ملی و جهانی دانست و افزود: مردم این شهر لیاقت زندگی بهتری را دارند و از این رو باید همه مسئولان در این راستا فعالیت های جهادی داشته باشند.

مشاور عالی و دستیار نظامی مقام معظم رهبری با بیان اینکه در گذشته صنعتی بودن شاخصه شهرهای توسعه یافته بود، تصریح کرد: این در حالی است که امروزه میزان خلاقیت مبنای توسعه یافتگی شهرهاست و از این رو در این زمینه شهر اصفهان فعالیت های خوبی را داشته است.

میزان کیفیت زندگی مردم و کارآمدی مدیران شهری دو شاخصه اصلی شهرهای خلاق

وی میزان کیفیت زندگی مردم و کارآمدی مدیران شهری را دو شاخصه اصلی شهرهای خلاق دانست و افزود: در شهرهای خلاق وضعیت کیفی زندگی مردم در جایگاه مناسبی است و رضایتمندی مردم از مسئولان شهری نیز باید بالا باشد.

سردار رحیم صفوی ایجاد ظرفیت های مناسب کسب و کار را نیز از دیگر شاخصه های شهرهای خلاق جهان عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به بالای شهر اصفهان در حوزه گردشگری تصریح کرد: اصفهان ظرفیت پذیرش میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی را دارد و از این رو باید زیرساخت های موجود در این شهر نیز افزایش یابد.

مشاور عالی و دستیار نظامی مقام معظم رهبری اصفهان را  قطب فرهنگی و علمی کشور دانست و افزود: همچنین اصفهان از ظرفیت های بالای صنعتی و فناوری برخوردار است و در حوزه دفاعی نیز هیچ استانی در کشور همانند اصفهان نیست.

وی به افزایش مشارکت شهروندان در اجرای پروژه های شهرداری اصفهان اشاره کرد و گفت: شهر برای مردم و به دست مردم اداره می شود و مردم باید در بُعد فرهنگی، عمرانی، سازندگی و اجتماعی شهر اصفهان مشارکت داشته باشند.

دولتمردان به احیای دائمی زاینده رود توجه کنند

سردار رحیم صفوی در ادامه به لزوم توجه دولتمردان به احیای دائمی رودخانه زاینده رود اشاره کرد و بیان داشت: مردم اصفهان از دولتمردان انتظار دارند که زاینده رود را احیا کنند چرا که روحیه مردم اصفهان با زاینده رود شاد است.

وی اضافه کرد: در خاطر دارم زمانی را که رهبر معظم انقلاب به اصفهان سفر کرده بودند و به دلیل خشک بودن رودخانه روی خود را به دلیل ناراحتی فراوان از نبود آب برگرداندند.

مشاور عالی و دستیار نظامی مقام معظم رهبری افزود: دولتمردان همان اندازه که به دریاچه ارومیه توجه می کنند باید به زاینده رود هم توجه داشته باشند و اعتبار لازم برای احیای دائمکی این رودخانه را نیز تامین کنند.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی قطار سریع السیر اصفهان – تهران با سرعت بالای 200 کیلومتر در ساعت نیز باید هر چه سریعتر اجرایی شود، تصریح کرد: همچنین بهبود وضعیت اشتغال و حل مشکل واحدهای تولیدی و صنایع بزرگ و کوچک استان اصفهان نیز باید مورد توجه باشد.

سردار رحیم صفوی با بیان اینکه استان اصفهان ظرفیت تبدیل به قطب علم و فناوری کشور در برنامه ششم توسعه را دارد، افزود: امیداوریم در برنامه ششم نگاه دولت به مردم شهر اصفهان نگاه بهتری باشد.