راهیان اسکار خارجی بیشتر شدند/ تعیین نمایندگان برزیل و کلمبیا

راهیان اسکار خارجی بیشتر شدند/ تعیین نمایندگان برزیل و کلمبیا

سیب موز: راهیان اسکار خارجی بیشتر شدند/ تعیین نمایندگان برزیل و کلمبیا

با معرفی نمایندگان برزیل و کلمبیا شمار کشورهایی که نمایندگان خود را برای اسکار معرفی کرده اند از 40 کشور نیز گذشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، برزیل با فیلم «راز کوچک» در اسکار بخش خارجی زبان شرکت می کند. این فیلم ساخته دیوید شورمن است.

به گزارش سیب موز این فیلم برمبنای داستانی واقعی از خانواده شورمن ساخته شده که درباره ورود دختری به نام کت است که بچه یتیمی بود و توسط والدینش آلفردو و هولسیا به فرزندخواندگی پذیرفته شد و در سال 2006 درگذشت. این فیلم با اقتباس از کتابی پرفروش که هولسیا آن را نوشت ساخته شده است.

انتخاب فیلم برای این دوره از اسکار با اعتراض شماری از کارگردان ها به برکناری دیلما روسف و مترادف خواندن آن با کودتا با جنجال روبه رو شد و شماری از کارگردان ها فیلم شان را از کمیته انتخاب بیرون کشیدند.

کلمبیا نیز فیلم «الیاس ماریا» را برای اسکار انتخاب کرده است. داستان فیلمی که خوزه لوییز روگلس ساخته درباره بچه سربازهاست. این فیلم در جشنواره کن در بخش نوعی نگاه حضور داشت.

از کشورهای اخیری که نمایندگانشان را برای اسکار معرفی کردند می توان به جمهوری دومینیکن با فیلم «گل بگونیا» به کارگردانی فرناندو بائس اشاره کرد. این فیلم داستان مردی که مجبور به فرار از دهکده اش می شود روایت می کند.

«انتخاب پادشاه» ساخته اریک پوپه از نروژ به اسکار معرفی شده که  تصمیم پادشاه نروژ در برابر حمله آلمان را تصویر کرده است.

«چاه» به کارگردانی لطفی بوشوشی به عنوان نماینده الجزایر در اسکار انتخاب شد که درباره رنج های ساکنان دهکده ای تحت اشغال استعمارگران فرانسوی در الجزایر است.

لوکزامبورگ با یک فیلم مستند با عنوان «صداهایی از چرنوبیل» که با اقتباس از کتاب سوتلانا الکسویچ برنده جایزه نوبل ادبیات 2015 ساخته شده به اسکار چشم دوخته است.

نماینده اوکراین هم مستند «کلانترهای اوکراینی» است که به آکادمی معرفی شده است.

فیلم «یک مایل در کفش هایم» ساخته سعید خلف نماینده مراکش در جوایز اسکار امسال شده که زندگی یک نوجوان فقیر را تصویر می کند که می خواهد از جامعه تبعیض گرش انتقام بگیرد.

«مرغ سیاه» ساخته بهادر بهام از نپال به اسکار معرفی شده که درباره دو پسر بچه در آتش بس موقت در جنگ داخلی نپال است که می خواهند مرغ گمشده شان را پیدا کنند.

سوم اکتبر 2016 (12 مهر) مهلت معرفی نمایندگان هر کشور برای اسکار به پایان می رسد.

برندگان هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار 26 فوریه (دوشنبه 9 اسفند) معرفی می شوند.