مالکوم مک دونالد: اگر آرسنال امروز مرا داشت بدون شک قهرمان لیگ برتر می شد

سیب موز: مهاجم سابق توپچی از وضعیت مهاجمان کنونی گفته است و البته کمی هم خاطره بازی کرده است.سیب موز- مالکوم مک دونالد ستاره سال های دور باشگاه آرسنال است. او سه سال در شمال لندن توپ زد و عملکرد خارق العاده ای داشت. در سال 1976 آرسنال با شکستن رکورد نقل و انقتلات بریتانیا او را با قیمت 333 هزار پوند به خدمت گرفت. او سال قبلش در دسته اول به همراه نیوکاسل بهترین گلزن شده بود. یکی دیگر از استعداد های سرعتش بود. او 100 متر را در 10.4 ثانیه دویده است. شاید باید یک مدال المپیکی هم به او می دادند. او در 29 سالگی به خاطر مصدومیت زانو به دوران حرفه اش پایان داد.

به گزارش سیب موز: به همراه دیلی میل همراه شده ایم با او. او از این گفته است که اگر آرسنال امروز او را داشت به راحتی قهرمان می شد.

آرسنال می توانست قهرمان لیگ برتر شود اگر با در این دوره با من قرارداد امضا می کردند. بدون هیچ شکی می گویم. چیزی که بازیکنان امروز فراموش کرده اند این است که شوت بزنند. آن ها موقعیت های گلزنی را درک نمی کنند. آن ها سعی می کنند پاس بدهند. من یک کتاب در مورد گلزنی نوشته ام. من واقعا مهاجمانی که موقعیت گلزنی را برای گرفتن خطا به هدر می دهند، نمی فهمم.

مک دونالدو خاطره جالبی از بازی در مقدماتی جام جهانی 1976 مقابل قبرس در ومبلی تعریف کرد.

اولین باری که به ومبلی رفتم 16 سال داشتم و در میان 100 هزار نفر ایستادم. انگلیس با اروگوئه بازی داشت و من حس تمام آن جمعیت را می فهمیدم. در بازی با قبرس وقتی در مقابل قبرس 5 گل زدم به اسکوربورد نگاه کردم. روی اسکوربورد نوشته بود سوپرمک 5 – 0 قبرس – سوپر مک لقب مک دونالد است – با خودم فکر کردم. انجام شد. تمام رویا هایم کودکی ام حالا واقعی شده است.

مالکوم مک دونالد: اگر آرسنال امروز مرا داشت بدون شک قهرمان لیگ برتر می شد

سیب موز: مالکوم مک دونالد: اگر آرسنال امروز مرا داشت بدون شک قهرمان لیگ برتر می شد

برایان کلاف، سرمربی وقت ناتینگهام فارست علاقه زیادی به جذب مک دونالد داشت. او از خاطره صحبت با کلاف می گوید. او علی رغم علاقه زیادش هیچگاه باری کلاف و ناتینگهام توپ نزد.

به دفتر کلاف رفتم او به من گفت زمان انتقال است مرد جوان. زمان انتقال است.

در سال 1979 من بازی فینال جام باشگاه های اروپا بین ناتینگهام و مالمو را از تلویزیون دیدم و در حال کار آمدن با مشکل زانویم بودم. با خودم می اندیشیدم که ممکن بود من در آن فینال باشم. سال بعد کلاف به من گفت که 2500 پوند در هفته برای من کنار گذاشته بود. من با 500 پوند به آرسنال رفتم. من عاشق بازی کردن برای او بودم. عاشق. او هم به مانند یک گلزنی حرفه ای بود که با مشکل مصدومیت روبرو شد. من هم به مانند او استعداد زیادی داشتم که سبب اوج گرفتم ما شد اما بی شک اوج گرفتن من به یک دلیل بود، برای گلزدن.

مالکوم مک دونالد: اگر آرسنال امروز مرا داشت بدون شک قهرمان لیگ برتر می شد 2