طرح گرمسیری کشاورزی استان را متحول می کند

سیب موز استاندار کرمانشاه گفت:با اجرای طرح گرمسیری کشاورزی کرمانشاه متحول می شود.

طرح گرمسیری کشاورزی استان را متحول می کند

سیب موز: طرح گرمسیری کشاورزی استان را متحول می کند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ رازانی گفت :  حدود 250 میلیارد تومان برای توسعه آبیاری نوین در سطح 30 هزار هکتار از اراضی استان در نظر گرفته شده که این میزان با توجه به پتانسیل های موجود در حوزه کشاورزی مورد توافق قرار گرفته است.

وی ادامه داد: طی سال های گذشته 60 هزار هکتار از اراضی استان به سیستم نوین آبیاری مجهز شده اند که 10 درصد از این مقدار طی یک سال اخیر انجام شده است.

به گزارش سیب موز رازانی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در این مقطع بالاترین اهتمام را به این استان داشته است و بزرگترین پروژه عمرانی و اقتصادی تحت عنوان طرح گرمسیری در کرمانشاه در حال اجراست که از طریق آن انتقال آب به مناطق گرمسیری و دشت های غربی کرمانشاه صورت می گیرد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: رئیس جمهور در سفر اخیر اعلام کرد برای این پروژه بالغ بر 7 هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده خواهد شد که در شرایط فعلی حدود سالی 2 هزار میلیارد تومان به آن اختصاص می یابد.

این مدیر ارشد ادامه داد: با اجرای این طرح حدود 50هزار هکتار از اراضی غربی استان آبی می شوند و شاهد رونق بسیار کشاورزی در استان خواهیم بود.