تخصیص یک هزار و 100 میلیارد ریال به شهرداری های آذربایجان شرقی

سیب موز معاون عمرانی استاندار آذربایجانشرقی از تخصیص یک هزار و 100 میلیارد ریال به شهرداری های استان در سالجاری خبر داد .

تخصیص یک هزار و 100 میلیارد ریال به شهرداری های آذربایجان شرقی

سیب موز: تخصیص یک هزار و 100 میلیارد ریال به شهرداری های آذربایجان شرقی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛پورمهدی در نشست کار گروه اقتصاد مقاومتی شهرستان سراب گفت: باتوجه به تخصیص یک هزار و 100 میلیارد ریال به شهرداری های 62 گانه استان  کمبود منابع مالی دلیل قانع کننده ای برای کم کاری ها نیست.

وی افزود:ستاد اقتصاد مقاومتی در استان به ریاست استاندار شکل گرفته و در شهرستان ها نیز فرماندار مسئول کارگروه اقتصاد مقاومتی بوده و باید مدیران و دستگاه های اجرایی با توجه به اقتصاد مقاومتی اهتمام خاصی داشته باشند.

به گزارش سیب موز وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با نگاه به منابع درونی و تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های مختلف کشور به معنای انسجام و استحکام بخشی به حوزه اقتصاد کشور است، گفت: در سال های گذشته متأسفانه بر اثر اعمال تحریم های ظالمانه و برخی کاستی های دیگر ارزش پول ملی کشور یک باره به یک سوم کاهش یافت که اگر اقتصاد مقاومتی به درستی تحقق یابد این گونه آسیب های احتمالی را شاهد نخواهیم بود.

وی، وظیفه دولت را فراهم کردن بستر مناسب امنیتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: واگذاری طرح های اقتصادی به بخش غیردولتی موجب رونق کسب وکار می شود.

پورمهدی، نقش نهادهای فرهنگی و آموزشی کشور را در فرهنگ سازی و ایجاد زیرساخت های فرهنگی برای حصول به توسعه و پیشرفت را مهم ارزیابی کرد و افزود: قبل از نهادینه شدن فرهنگ تعاون و توسعه در بین شهروندان نمی توان به توسعه دست یافت.

معاون عمرانی استاندار تأکید کرد: شهرداری ها و دهیاری ها در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار دارند و دست و پاگیر نبودن قوانین این نهادها مزید بر این موضوع هست.

پورمهدی از همکاری بسیج در طرح های اقتصاد مقاومتی قدردانی کرد و گفت: در سراب 17 پروژه با همکاری مستقیم نهاد بسیج در حال اجراست.

در ادامه نماینده مردم سراب نیز با بیان اینکه تورم قوانین در کشور وجود دارد، گفت: متأسفانه برخی از این قوانین و بخش نامه ها دست و پاگیر بوده و به جای تسهیل در تحقق اقتصاد مقاومتی به بروکراسی و دیوان سالاری اداری می انجامد.

دکتر یوسف داودی افزود :همان گونه که ریاست مجلس نیز بارها تأکید کرده، انباشت قوانین و بخش نامه ها و آئین نامه های دولتی در کشور وجود دارد که مجلس باید در این زمینه اقدام اساسی صورت دهد.

وی با تاکیدبر آمادگی نمایندگان برای روان سازی سرمایه گذاری و اصلاح یا حذف قوانین در این زمینه گفت: در اقتصاد مقاومتی باید به بومی نگری و توجه به ظرفیت های خاص هر منطقه اهمیت داد و در این زمینه باید برخی قوانین و مقررات نیز بازنگری و اصلاح شود.

نماینده مردم سراب در مجلس با اشاره به جایگاه خوب شهرستان سراب در حوزه کشاورزی و دامی اظهار کرد: توجه به مکانیزه کردن کشاورزی، اصلاح بذر و آموزش شیوه های درست کشت و آبیاری باید در اولویت برنامه ریزی باشد، ضمن اینکه خرید عادلانه و تضمینی محصولات کشاورزی و گسترش ایجاد صنایع تبدیلی از دیگر راهکارهای رسیدن به اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی است.

وی پرداخت به موقع مطالبات ناشی از خرید محصولات زراعی به کشاورزان و گسترش بیمه های محصولات باغی و کشاورزی را خواستار شد.

در ادامه فرماندار سراب نیز با انتقاد از خام فروشی محصولات تولیدی کشاورزی به دلیل نبود صنایع تبدیلی و بازار صادرات خارجی گفت: حرکت به سمت ایجاد صنایع تبدیلی و کاستن از خام فروشی ضروری است.

داود گرشاسبی ،تغییر باور و نگرش اذهان عمومی در راستای توسعه و ترویج روحیه همکاری و تعاون مهم تر از تزریق اعتبار و منابع مالی به طرح ها و پروژه هاست.

وی، با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی به توانمندی های هر منطقه اهمیت داده می شود، افزود: منطقه سراب با برخورداری از مواهب خدادادی و ظرفیت های مهم در حوزه گردشگری و کشاورزی نیازمند عزم همگانی و همراهی مسؤولانه مردم و مدیران اجرایی برای رسیدن به توسعه و تعالی است.

وی،با اشاره  به وجود آب های گرم متعدد در دامنه های بزقوش گفت: با بهسازی و سرمایه گذاری مناسب می توانیم مسیر 9 کیلومتری موسوم به جاده سلامت در سراب را سامان دهیم که با اجرای آن آب های گرم اردها، شالقون، اسبفروشان و الحق به یگدیگر متصل می شوند.

فرماندار سراب ادامه داد: این ظرفیت در سراب وجود دارد که با سرمایه گذاری  می توان سرعین مشابه ای در دامنه های بزقوش ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: لبنیات و عسل سراب از دیرباز مورد توجه مردم بوده و با برندسازی مناسب می توان شهرت و معروفیت آن را جهانی کرد.

گرشاسبی از برگزاری اولین نمایشگاه توانمندی و دستاوردهای روستائیان و عشایر و دومین جشنواره عسل و لبنیات در سراب خبر داد و افزود : این جشنواره از 25 الی 28 شهریور در محل اردوگاه شهید فهمیده برگزار می شود .