حفظ کرامت معلولان مستلزم مناسب سازی امکان عمومی و اداری است

حفظ کرامت معلولان مستلزم مناسب سازی امکان عمومی و اداری است

سیب موز: حفظ کرامت معلولان مستلزم مناسب سازی امکان عمومی و اداری است سیب موز استان ها > لرستان - معاون فرماندار پلدختر گفت: حفظ کرامت و حقوق انسانی معلولان مستلزم بستر سازی و مناسب سازی امکان عمومی و اداری است و ادارات و اماکن عمومی حداقل حقوق اجتماعی را رعایت کنند

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین در پلدختر، حسین علی مومیوند در جلسه کمیته هماهنگی و پیگیری مناسب سازی شهرستان پلدختر افزود: بانک های شهرستان به منظور استفاده آسان معلولان از دستگاه های خودپرداز زمینه مناسب سازی این مکان ها را فراهم سازند .

وی گفت: برای استفاده معلولان از خودپرداز پارک یا مکانی به عنوان پایلوت با هماهنگی بهزیستی در نظر گرفته شود .

وی بر مناسب سازی معابر و فضای اداری معلولان تاکید کرد و افزود: در محل هایی تابلو پارک خودرو جانبازان و معلولان نصب شده هیچ وسیله نقلیه حق پارک کردن در آن مکان را ندارد و در غیر این صورت راهنمایی و رانندگی برخورد کند .

رییس اداره بهزیستی پلدختر گفت: اکثر خودپردازها در سطح شهر در اختیار معلولان نیستند و معلولان ویلیچری برای استفاده از خودپردازها با مشکل مواجه هستند .

برزو الیاس زاده افزود: دستگاه های سیار خودپرداز در مکان هایی در سطح شهر مستقر شوند تا معلولان بتوانند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند .

وی گفت: شهرداری قرار شد سالن ورزشی چند منظوره را یک روز در هفته برای استفاده معلولان در اختیار اداره بهزیستی شهرستان قرار دهد ولی این کار تا کنون عملی نشده و از آن خبری نیست .

جهانگیر اکبری شهردار پلدختر گفت: کف پوش سالن چند منظوره ورزشی خریداری شده ولی نصاب آن وعده های امروز و فردا می دهد هر زمانی که کار نصب آن انجام شد یک روز از هفته سالن را در اختیار بهزیستی قرار خواهیم داد

به گزارش سیب موز اسما اسماعیل پور/