مقابله با پیری با روش تعیین توالی دی .ان .ای

مقابله با پیری با روش تعیین توالی دی .ان .ای

سیب موز: مقابله با پیری با روش تعیین توالی دی .ان .ای سیب موز جامعه > سلامت - ایسنا نوشت: یک شرکت بیوتکنولوژی امیدوار است تا با استفاده از دی .ان .ای بتواند به جنگ مادر بیماری ها یعنی"پیری"برود.

شرکت Human Longevity که در کالیفرنیا قرار دارد، اعلام کرد که با تعیین توالی دی. ان. ای افراد و ترکیب آن با آزمایش های بالینی دیگر می توان مدت طول عمر افراد را پیش بینی کرد.

به گزارش سیب موز با استفاده از این روش می توان طول عمر افراد را پیش از بروز علائم بیماریهایی مانند سرطان افزایش داد.

این شرکت در حال تدوین یک پایگاه داده عظیم از دی .ان. ای و اطلاعات بالینی افراد برای پیدا کردن راهی برای گسترش طول عمر انسان بوده و یک کلینیک را راه اندازی کرده که در آن به ازای انجام این آزمایشات 25،000 دلار دریافت می شود و یک بانک یک پتابایتی از اطلاعات دارویی در آن ذخیره می شود.

این آزمایش ها همچنین قادر به شناسایی احتمال ابتلا به بیماری های خاص در مراحل بعدی زندگی هستند.

این محققان در حال توسعه یک نرم افزار دی .ان .ای محور هستند که همه چیز را در مورد زندگی افراد، از جمله اینکه چه مدت زمانی عمر خواهند کرد به آنها ارائه خواهد کرد.

از مزایای دیگر دی.ان .ای این است که می تواند سرنخ هایی را در مورد چگونگی درمان بیماری ها ارائه دهد.

این اطلاعات به نحوی از طریق هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل می شود که هیچ پزشکی قادر نیست تا بدین صورت این کار را انجام دهد.

هزینه انجام این آزمایش در حدود 25،000 دلار است که این میزان برای تمام افراد قابل پرداخت نبوده و گرانقیمت است.

محققان بر این باورند که در آینده شاید بتوان این کار را با هزینه کمتری نیز انجام داد زیرا دو فاکتور مهم در این آزمایش، تعیین توالی و تصویربرداری ام. آر. آی است. ضمن اینکه تعیین توالی ژنوم ممکن است به زودی بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام شود.

42237