عضو مجمع مدرسین حوزه علمیه قم: سخنان رئیس جمهوری در کرمانشاه مطالبه عمومی است

عضو مجمع مدرسین حوزه علمیه قم: سخنان رئیس جمهوری در کرمانشاه مطالبه عمومی است

سیب موز: عضو مجمع مدرسین حوزه علمیه قم: سخنان رئیس جمهوری در کرمانشاه مطالبه عمومی است سیب موز استان ها > قم - عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با اشاره به سخنان رئیس جمهوری در کرمانشاه مبنی بر برخورد قاطع دستگاه قضایی با متجاوزان به اموال مردم گفت:این سخنان حرف همه و مطالبه عمومی است و باید متجاوزان به بیت المال از هر جناح و گروه سیاسی،مورد پیگرد قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالفضل موسویان با اشاره به سخنرانی اخیر حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران در جمع مردم کرمانشاه، به ایرنا گفت: تخلف از هر زمان و دوره ای که آغاز شده،باید توسط دستگاه قضایی پیگیری شود و در کنار افراد متخلف، باید با کسانی که در رقم های اختلاس ها، تعرض به بیت المال و یا فیش های حقوقی دخیل بودند نیز برخورد جدی صورت گیرد.

موسویان گفت: هیچ کسی تخلف افراد معدود در مساله فیش های حقوقی را تایید نمی کند ولی نباید این مساله موجب شود که تخلفات بزرگتر مالی دروه های قبل نادیده گرفته شود.

به گزارش سیب موز وی ادامه داد: در دوره های گذشته تخلفات گسترده ای در زمینه مالی صورت گرفته و در کنار رقم سنگین اختلاس، منابع سنگین مالی از کشور خارج شده است و اینها همه باید رسیدگی شود.

موسویان گفت: هیچ کدام از تخلفات انجام شده نباید مانع از برخورد جدی قوه قضائیه با تخلف های دیگر شود، درست است که امروز یک جناح سیاسی از آب گل آلود ماهی می گیرد ولی طبق قانون باید به همه تخلف های سنگین و اختلاس ها برخورد قاطع صورت گیرد.

وی در پاسخ به ادعای کسانی که می گویند سخنان رئیس جمهور در کرمانشاه به صلاح نبوده و اعتماد عمومی را کاهش می دهد، گفت: آقای رئیس جمهوری از شخص خاصی اسم نبرند و کسانی که تخلف ها را تایید، تصویب و پرداخت کردند باید مورد پیگرد قضایی قرار گیرند و این مطالبه عمومی است.

وی ادامه داد: چه بسا کسی با زهد و قناعت زندگی کرده باشد ولی به دستور آنها تخلفاتی صورت گرفته باشد، این افراد هم مقصر اصلی هستند.

موسویان بیان داشت: مساله بیت المال حساس و مربوط به کل نظام است و باید رئیس جمهوری در این زمینه دغدغه داشته باشد، باید قوه قضائیه با پیگیری جدی اموال ملت را به خزانه بازگرداند.

دکتر روحانی در جمع مردم کرمانشاه با بیان اینکه مردم منتظر بازگشت اموال غارت شده به بهانه تحریم هستند، تصریح کرد: از قوه قضائیه می خواهم در برابر متجاوزان به اموال مردم یک لحظه درنگ نکند چرا که مردم منتظر حکم نهایی و بازگشت اموال ملت به خزانه عمومی هستند.

رییس جمهوری تأکید کرد: مگر مردم فراموش می کنند که کسانی به بهانه تحریم، اموال آنها را به روش های مختلف به غارت ببرد.

وی در ادامه سخنان خود به موضوع پرداخت های غیرمتعارف اشاره کرد و گفت: اولاً با کمال صراحت به ملت ایران اعلام می کنم که متأسفانه در سال های گذشته تخلفاتی در تمام دستگاه های کشور، در این زمینه انجام شده است و این تخلفات تنها به قوه مجریه اختصاص ندارد، بلکه مربوط به همه دستگاه ها و نهادهای عمومی است که در روزهای آینده در مصاحبه مفصلی، ابعاد مختلف آن را برای مردم بیان خواهم کرد.