تماس با سگ باعث انتقال بیماری هاری به انسان می شود/مایه کوبی 1200 سگ خانگی در استان

تماس با سگ باعث انتقال بیماری هاری به انسان می شود/مایه کوبی 1200 سگ خانگی در اس

سیب موز: تماس با سگ باعث انتقال بیماری هاری به انسان می شود/مایه کوبی 1200 سگ خانگی در استان سیب موز استان ها > لرستان - مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: هزار و 200 قلاده سگ در استان علیه بیماری هاری مایه کوبی شده‎اند.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین لرستان ،ابراهیم توکلی با بیان اینکه بیماری هاری یکی از خطرناک ترین بیماری های مشترک میان انسان و حیوانات است، اظهار داشت: در سال جاری یک هزار و 200 قلاده سگ خانگی و سگ گله در استان لرستان علیه بیماری هاری مایه کوبی شده اند.

به گزارش سیب موز مدیرکل دامپزشکی لرستان ادامه داد: ضمن اینکه به سگ ها قلاده زده شده است، بهترین راه کنترل و جلوگیری از بیماری هاری واکسینه کردن سگ های خانگی و سگ های گله است.

وی تاکید کرد: تماس با حیوانات بیمار از جمله سگ می تواند باعث انتقال بیماری هاری به انسان می شود.

این مسوؤل یادآور شد: با توجه به اقدامات پیشگیرانه و واکسیناسیون به موقع خوشبختانه تاکنون موردی از بیماری هاری در استان لرستان مشاهده نشده است.

توکلی با تاکید به اینکه بیماری هاری بیماری بسیار خطرناک و کشنده ای است تصریح کرد: به طور حتم به محض بروز هرگونه گزش توسط سگ باید زخم را بلافاصله شستشو و ضدعفونی کرد.

مدیرکل دامپزشکی لرستان در پایان از مردم خواست که در صورت گزش توسط سگ با مراجعه به مراکز درمانی اقدامات لازم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری هاری انجام دهند.