افزایش 157 درصدی صادرات غیرنفتی در لرستان

افزایش 157 درصدی صادرات غیرنفتی در لرستان

سیب موز: افزایش 157 درصدی صادرات غیرنفتی در لرستان سیب موز استان ها > لرستان - محمدرضا صفی خانی در جمع خبرنگاران افزود: صادرات امسال طی سه ماه و 20 روز گذشته 50 میلیون و 118 هزار و 89 دلار بوده که نسبت به سال گذشته 157 درصد رشد صادرات داشته ایم

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین لرستان ،وی اظهار کرد: از مبادی گمرکی 55 درصد رشد صادرات نسبت به سال گذشته داشته ایم که نشان می دهد زیرساخت هایی را که سال گذشته در واحدهای مختلف در راستای گمرک داشته ایم نتیجه داده و افزایش صادرات در مبادی گمرکی استان داشته ایم که 91.4 درصد مربوط به صنعت، 2.3 درصد معدن و 6.3 درصد نیز مربوط به بخش کشاورزی بوده است.

به گزارش سیب موز رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: با توجه به نزدیکی استان به مرز عراق می توانیم محصولات متنوعی از جمله محصولات کشاورزی و صنعتی را به بازار عراق صادر کنیم.

صفی خانی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت هایی که در استان لرستان وجود دارد و اهمیت رونق واحدهای تولیدی باسیاست های اقتصاد مقاومتی در جهت افزایش صادرات، بازار عراق می تواند بازار مهمی برای استان باشد.

وی بیان کرد: سال 94، شش میلیارد و 200 میلیون دلار کالا از کشور ایران به عراق صادرشده که سهم استان لرستان از کل صادرات در سال 94، 21 میلیون و 716 هزار و 270 دلار بوده است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان لرستان بدون احتساب سهم پتروشیمی، حدود 27 درصد صادرات به عراق داشته، در حال حاضر ظرفیت خوبی را در استان داریم ولی کافی نیست.

صفی خانی گفت: امیدواریم رونق جدی در راستای بحث صادرات و حضور مؤثر فعالان اقتصادی در بازار عراق طی امسال داشته باشیم.